Design Udomowiony 2014. Design do kupienia

wrocław | promocja

3 czerwca 2014 | Design | Wydarzenia |

Już po raz szósty wrocławska Galeria Wnętrz Domar zaprasza na wystawy, warsztaty i spotkania w ramach cyklu “Design Udomowiony”, związanego z szeroko rozumianym wyposażeniem wnętrz (12-30 czerwca). Inauguracja imprezy odbędzie się tradycyjnie podczas “Nocy z designem” 12 czerwca o godz. 20.00.

W tym roku pod hasłem “Design do kupienia” format “Design Udomowiony” poszerza swoją formułę o projekty niezwiązane bezpośrednio z wystrojem wnętrz, choć znajdujące się w niemal każdym domu. Dobrze zaprojektowane i dobre jakościowo produkty coraz ofensywniej opanowują półki polskich sklepów. Robiąc codzienne zakupy jednocześnie obcujemy z dobrym polskim designem, który wielokrotnie zabieramy ze sobą do domu.

Noc z Designem – 12 czerwca, 20.00-24.00. Tradycyjna inauguracja DESIGNU UDOMOWIONEGO. Podobnie jak w poprzednich latach w tą wyjątkową noc – jedyną taką w Polsce – kuratorzy otworzą swoje wystawy, producenci zaprezentują rynkowe nowości, a projektanci spotkają się z przybyłymi do Galerii Wnętrz Domar gośćmi. A to wszystko przy dźwiękach energetycznej muzyki Natalii Lubrano. Rejestracja na “Noc z designem” odbywa się poprzez wypełnienie krótkiego formularza dostępnego na  www.design-udomowiony.pl

plakat

Design półkowy – 12-30 czerwca. Choć bywa, że tego nie zauważamy, dobre wzornictwo towarzyszy nam na co dzień. Tradycyjnie miejsca, gdzie zobaczyć można dobrze zaprojektowane przedmioty to festiwale i galerie prezentujące design oraz salony wyposażenia wnętrz. Jednak w ostatnich latach, coraz częściej wzornictwo na najwyższym poziomie spotkać możemy w miejscach nam najbliższych: osiedlowym sklepie spożywczym, drogerii, aptece, a nawet uprawiając sport w parku.  Polskie marki coraz odważniej inwestują w jakość, estetykę i funkcjonalne opakowania swoich produktów.  Jednym słowem dobre wzornictwo leży na sklepowych półkach, w niewygórowanej cenie – jest dostępne dla każdego. Zabierając je ze sobą do domu nie tylko doceniamy starania producentów, aby dać nam wysokiej jakości produkt, ale też mamy realny wpływ na kształtowanie gustów estetycznych naszych domowników. Celem wystawy jest pokazanie grupy polskich produktów z różnych branż (m.in.: artykuły spożywcze, kosmetyczne, sprzęt AGD i sportowy), które zasługują na miano dobrze zaprojektowanego przedmiotu, a przy tym są rozpoznawalne i łatwo dostępne. Wyboru prezentowanych na wystawie produktów dokonało 6 – osobowe jury. Wśród jego typów znalazły się m.in.: kosmetyki Tołpa, piwo Łomża czy kultowe rowery Romet.

Dobry Design 2014 – 12-30 czerwca. Wystawa jest jednym z etapów konkursu “Dobry Design 2014”. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną najciekawsze produkty ze sfery wyposażenia wnętrz, wytypowane przez eksperckie jury spośród rynkowych nowości. Wybrane przez jurorów przedmioty zostaną ogłoszone podczas Nocy z designem, a już dnia następnego zaprezentowane na wystawie, której celem jest upowszechnianie oraz promocja dobrych wzorniczo i funkcjonalnych produktów oraz pogłębianie wiedzy o designie. Warto obejrzeć tę wystawę, bo głos rozstrzygający o zwycięstwie w konkursie oddany zostanie w ręce publiczności.  Każdy będzie mógł zagłosować na wybrany przez siebie przedmiot prezentowany na wystawie. Głosowanie trwać będzie od 12 do 22 czerwca.

Skrawki Skórki – 12-30 czerwca. Wystawa jest efektem warsztatów, które studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych odbyli w fabryce mebli Kler w Dobrodzieniu. Skrawki skóry to nic innego jak produkty uboczne powstałe w procesie produkcji mebli tapicerowanych, które najczęściej przeznaczone są do utylizacji. Podczas warsztatów młodzi projektanci, opracowali alternatywne metody wykorzystania skórzanych odpadów wykorzystując je już na etapie produkcji mebli. Ze skrawków skóry powstały oryginalne akcesoria odzieżowe i małe elementy wystroju wnętrz.

TON – kultura siedzenia – 12-30 czerwca. Czy krzesło, najpopularniejszy produkt meblarski, może być dziełem sztuki? Co sprawia, że ten mały mebel jest w opinii projektantów jednym z najtrudniejszych do opracowania? Wystawa Ton – kultura siedzenia odpowie na te pytania. Zaprezentowane na niej zostaną krzesła, które są dziełami sztuki użytkowej – meblami pięknymi i funkcjonalnymi. Wśród nich będą prawdziwe ikony designu jak słynne krzesło NO 30 Augusta Thoneta z 1900 roku czy gwiazda ostatnich lat – krzesło Merano Alexa Guflera.
Pozostałe wystawy: Przestrzeń łazienki, Dobry Tydzień Projektanta, Przepis na mały Dizajn, Mebel marzeń, 3XS

Wykład Łukasza Wojciechowskiego “Domy własne architektów – laboratorium pomysłów”, 27 czerwca godz. 18.00 (warsztaty rodzinne – 14 oraz 28 czerwca). Wspólnie z Magdaleną Kreis i Natalią Romaszkan, autorkami projektu edukacyjno-artystycznego dla dzieci i rodziców “3D czyli Dizajn Dla Dzieci” działającego przy Galerii Dizajn – BWA Wrocław zapraszamy na projektowe warsztaty rodzinne, w ramach, których, w trakcie edukacyjnej zabawy powstaną: podczas warsztatu „D jak dywan” –  wyjątkowy dywan, a podczas warsztatu “mieszkaMY” – kartonowe elementy wystroju wnętrz prosto z wyobraźni najmłodszych uczestników warsztatów. Zapisy mailowe na: warsztaty@domar.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej na: www.design-udomowiony.pl

Powiązane artykuły:

11. Noc z Designem kusi atrakcjami

11. Noc z Designem

wrocław | 31 maja 2019

13 czerwca we wrocławskiej Galerii Wnętrz Domar 11. Noc z Designem.

Tak udomawia się design

Design udomowiony

wrocław | 18 czerwca 2014

Noc z designem pomaga poruszać się w gąszczu rozwiązań, pomysłów i idei.