Design nasz powszedni

Już od roku redagujemy dla Was portal designalive.pl. Dziś oddajemy w Wasze ręce pierwszy magazyn “Design Alive – wydanie specjalne”, a w nim temat przewodni – NATURA, bo to jeden z kierunków, w którym zmierza projektowanie.

Już od roku redagujemy dla Was portal designalive.pl. Dziś oddajemy w Wasze ręce pierwszy magazyn “Design Alive – wydanie specjalne”, a w nim temat przewodni – NATURA, bo to jeden z kierunków, w którym zmierza projektowanie.

Design – projektowanie, to funkcjonalność i estetyka w parze. Design spotyka nas na każdym kroku: codziennie pijemy kawę, czytamy gazetę, wkładamy buty, jedziemy z domu do pracy np. rowerem. Niepostrzeżenie, intuicyjnie codziennie korzystamy z designu. Wspomniany dom, kubek z kawą, gazeta, buty i stojak na rowery – to wszystko zostało stworzone przez projektantów.

Design otacza nas zewsząd, żyje razem z nami – Design Alive – dlatego tak nazwaliśmy pierwszy w Polsce portal, który codziennie pokazuje rzeczy, ludzi, wydarzenia i miejsca związane z designem, architekturą i wnętrzami. Piszemy tak, by design “tłumaczyć” każdemu, by dać pomysły na tworzenie własnych przestrzeni i nowy styl życia.

Już od roku redagujemy dla Was portal designalive.pl. Teraz oddajemy w Wasze ręce pierwszy magazyn “Design Alive – wydanie specjalne”, a w nim temat przewodni – NATURA, bo to jeden z kierunków, w którym zmierza projektowanie. Zobaczcie jak projektanci, architekci, naukowcy i wielkie światowe marki działają ręka w rękę z naturą wykorzystując nowe technologie i materiały przyjazne środowisku. Jak kreuje się nowy “post-industialny” styl życia pełen szacunku dla przyrody i nas samych.

Ponadto polecamy: subiektywne, tematyczne przeglądy rzeczy budzących największy zachwyt na świecie; inne spojrzenie na szwedzkie wzornictwo; najciekawiej urządzone lokale świata; projekty nagrodzone w konkursie Index za “zmienianie świata”. Przedstawiamy też sylwetki ludzi, którzy stoją za najlepszym światowym designem i architekturą.

Oddajemy ten numer w bardzo ciekawym momencie dla Polski, gdy, jak twierdzą zagraniczni obserwatorzy, design rozwija się niezwykle dynamicznie. Bo – paradoksalnie – pół wieku komunizmu zahibernowało w nas zaradność, rzemiosło, rękodzieło i rolnictwo ekstensywne, a to umiejętności, których inni, by nadążyć za trendami, muszą uczyć się od nowa. Nam wystarczy by je na nowo docenić. O Polakach, którzy zdobyli wiedzę i doświadczenie za granicą i teraz wykorzystują je by tworzyć nowy Polski design piszemy w artykule „Design desant”. Natomiast kalendarium przygotowaliśmy dla tych, którzy zechcą w kolejnym roku podążać za designem. Najlepiej razem z nami. Życzę inspirującej lektury.

Tłumy ustawiały się po magazyn “Design Alive”
Premiara magazynu “Design Alive” odbyła się podczas pierwszego weekendu 5. Łódź Design Festiwalu (20-30 października). Każdy mógł go otrzymać na stoisku, które w kultowe hokery A-1840 Michaela Thoneta wyposażył Paged Meble (mosiężne inkrustacje z logiem portalu wykonał doskonały rusznikarz Jerzy Wałga). Zainteresowanie pierwszym polskim magazynem w całości poświęconym designowi przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Momentami do naszego stoiska nie można się było dopchać! Na stoisku można też było wypełnić ankietę, która pomoże określić, jak postrzegamy polski design. Badanie zostało przygotowane przez redakcję portalu i magazynu “Design Alive”, B+R Studio analizy rynku meblarskiego oraz 5. Łódź Design Festiwal.

no images were found

Powiązane artykuły:

Zimowy numer „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Numer pełen premier

Warszawa | 21 grudnia 2020

Zimowe wydanie „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Już jest nowy numer „DA Home”! A w nim piękna Polska

Polska!

Warszawa | 4 listopada 2020

Już jest nowy numer „DA Home”! A w nim piękna Polska

Jesienny magazyn „Design Alive” już w sprzedaży. Pełen esejów wielkich umysłów, pięknych idei oraz nietuzinkowych wnętrz

Normalność

Warszawa | 30 września 2020

Jesienny numer „DA" już w sprzedaży. Z dodatkiem pełnym esejów!