“Design Alive” z nagrodą za okładkę!

WARSZAWA | REDAKCJA

27 maja 2014 | Design | Magazyn |

Okładka magazynu “Design Alive” nr 8/2013 zdobyła trzecie miejsce w najbardziej obleganej kategorii pism hobbystycznych (115 zgłoszeń) Konkursu Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku GrandFront.

Autorem nagrodzonej okładki jest Bartłomiej Witkowski (Studio Ultrabrand), a autorem okładkowego zdjęcia Bryan Huynh.

Konkurs GrandFront zorganizowano po raz 12. To najbardziej prestiżowe polskie nagrody dla twórców grafiki prasowej. Dla “Design Alive” to już drugie takie wyróżnienie w tym konkursie. Przed rokiem wyróżniono dwie inne nasze okładki (nr 3/2012 i 4/2012).

Gala wręczenia nagród odbyła się 26 maja 2014 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Główną nagrodę w Konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku GrandFront zdobył dziennik “Rzeczpospolita” za numer 36 z 2013 roku. W “naszej” kategorii zwyciężył “Beethoven Magazine”, a drugie miejsce zajął “Kukbuk”.

Do rywalizacji o miano najlepszej okładki 2013 roku stanęło 219 redakcji gazet i czasopism, które zgłosiły 447 prac w 8 kategoriach dla prasy drukowanej. O miano najlepszych walczyły zarówno pisma o zasięgu ogólnokrajowym, jak i lokalnym. Najwięcej prac wpłynęło w kategorii czasopism hobbystycznych (115) oraz branżowych (68).

Konkurs odbył się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego. Więcej: www.grandfront.pl

Powiązane artykuły: