“Design Alive” nr 10 już w sprzedaży!

warszawa | redakcja

21 marca 2014 | Magazyn | Styl życia | Sztuka |

Wiosenny, jubileuszowy, bo 10 numer magazynu “Design Alive” jest już w sprzedaży w sieciach Empik, Relay i Inmedio oraz w prenumeracie. 144 strony przesycone są pięknymi ideami w tekście i obrazie.

W numerze znajdziecie dziesiątki inspirujących nowości ze świata designu, sporą dawkę architektury z Maroka, czy niezwykłe wnętrza hotelu The Upper House w Hongkongu. Numerowi nadaliśmy tytuł  “Kontrasty”, bo potrzebujemy ich od czasu do czasu, choć są podobno takie niepoprawne. Przygotowując to wydanie zafascynowaliśmy się Hongkongiem, który zdaje się być ulepiony ze skrajności w swej strukturze, społeczności, architekturze, historii. Co więcej, poprzez ekstremalne zagęszczenie, linia dzieląca ekstrema jest tu niebywale cienka. Jednym wystarczy wykonać krok, by ją przekroczyć, dla innych jest nieprzekraczalna, dlaczego? Bo oni też są ze skrajnie różnych światów, choć adres mają ten sam. Miejsce równie fascynujące, co koszmarne: eden i piekło zarazem. Z pewnością jednak nie jest nijak… Czas się przebudzić na wiosnę, wyostrzyć zmysły, skontrastować myślenie i dlatego pobawimy się trochę z Wami. Pokażemy miejsca, zjawiska, ludzi i idee wyraźne, jednoznaczne i wzajemnie kontrastowe. Czasem spolaryzujemy je, a czasem rozdzielimy tylko cienką linią.

Jak zwykle przygotowaliśmy dla Was specjalną sesję produktową. Zaglądamy też w świat fotografii i mody. Sebastiana Cichockiego, kuratora z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie pytamy o kondycję polskiej sztuki na świecie; Mike Meire, założyciel legendarnej niemieckiej agencji kreatywnej opowiada nam o tym jak kultura i design mogą wspierać biznes; światowego formatu projektant Konstantin Grcic ujawnia nam swoje najskrytsze marzenia; dr Krystyna Łuczak-Surówka opowiada niezwykłą historię polskich mebli; znakomity ceramik Bogdan Kosak pokazuje nam swoją pracownię; wraz z marką Tołpa rezygnujemy z przesytu i dokonujemy sztuki wyboru; Holender Piet Oudolf pokazuje nam jak powinny wyglądać dzisiejsze ogrody; znany warszawski rzeźnik Grzegorz Kwapniewski przyrządza dla nas jagnięcinę; projektant Janusz Kaniewski zdradza, jak ważne w życiu każdego z nas jest rodzeństwo; szperamy w szafach razem z Klarą Kowtun i Antoniną Samecką, założycielkami marki Risk made in Warsaw; a Agnieszka Jacobson-Cielecka odpowiada na nurtujące pytanie: Czy design może zbawić świat?

Miłej lektury!

no images were found

Powiązane artykuły:

Zimowy numer „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Numer pełen premier

Warszawa | 21 grudnia 2020

Zimowe wydanie „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Pobierz za darmo wydanie cyfrowe wiosennego Design Alive pod hasłem „Miłość”! Udostępniamy też archiwalne numery w wersji cyfrowej – #zostańwdomu

Miłość

Warszawa | 18 marca 2020

Magazyn Design Alive nr 32 dostępny za darmo!

Już jest! Letni numer „Design Alive”, a w nim 10 wyjątkowych miejsc na nasze 10. urodziny

Urodzinowy numer

bielsko-biała | 2 lipca 2019

Letni numer „DA", a w nim 10 wyjątkowych miejsc na 10. urodziny.