“Design Alive” na targach 100% Design w Londynie

| MAC17 sierpnia 2012 | Wydarzenia

Wielkimi krokami zbliża się London Design Festival, któremu towarzyszą znaczące targi 100% Design. Wydarzenie w stolicy Anglii jest jednym z największych na świecie przedsięwzięć związanych z projektowaniem. W tym roku “Design Alive” został patronem medialnym targów.

Wielkimi krokami zbliża się London Design Festival, któremu towarzyszą znaczące targi 100% Design. Wydarzenie w stolicy Anglii jest jednym z największych na świecie przedsięwzięć związanych z projektowaniem. W tym roku “Design Alive” został patronem medialnym targów.

Specjaliści regularnie odwiedzający targi i festiwale przyznają, że 100% Design to najważniejsza europejska impreza tuż po Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie, a porównywalna z IMM w Kolonii oraz Maison & Objet w Paryżu. Targi 100% Design mają swoją długą historię, przed nami ich 18. edycja. Imprezę regularnie odwiedzają goście z całego świata – w zeszłym roku było to 18 tys. osób. 100% Design to także istotna impreza branżowa – na targach w 2011 roku pojawiło się ponad 1,5 tys. dziennikarzy. W sumie przez kilka dni w Londynie można zobaczyć tysiące projektów, ale także regularnie brać udział w wydarzeniach towarzyszących, m.in. seminariach z czołowymi projektantami świata.

Tegoroczne targi potrwają przez trzy dni, od 19 do 22 września. Przy centralnym miejscu targowym, zlokalizowanym w centrum wystawienniczym Earls Court pojawią się nowe przestrzenie. Będą to 100% Interiors, 100% Office, 100% Kitchen and Bathrooms oraz 100% Eco Design and Build. Na każdej z nich zaprezentują się nie tylko projektanci i producenci z Wielkiej Brytanii, ale również czołowe marki spoza Wysp Brytyjskich. I tak np. w sekcji 100% Interiors będzie można zobaczyć najnowsze propozycje autorstwa m.in. Moroso, Knoll, Eskimo Design, Jennifer Newman, Dare Studio, Original BTC, Deadgood czy Boca do Lobo. Nie zabraknie również sekcji Future Living, w której zobaczymy rozwiązania czekające na nas w najbliższej przyszłości. Swoje miejsce na targach mają również młodzi projektanci (New Design Arcade). W sumie na targach pojawi się ok. 200 wystawców.

Na “specjalnych prawach” będzie funkcjonować wzornictwo z wybranych krajów. Każdy z nich zaprezentuje swoje najlepsze i najciekawsze projekty w osobnych pawilonach. Goście targów poznają m.in. design rodem z Francji, Korei Południowej, Chile, Czech, Węgier i Austrii. Oczywiście nie zabraknie również ekspozycji zbiorowych z Włoch, Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Danii oraz Holandii. Goście targów przez cztery dni mogą również wziąć udział w specjalnych seminariach, których gośćmi będą m.in. cenieni projektanci Ross Lovegrove czy Yves Behar.

“Design Alive” objął wydarzenie patronatem medialnym. – To duże wyróżnienie i bardzo się cieszymy, że w tym roku w Londynie będziemy obecni właśnie w takim charakterze. Nasi czytelnicy mogą więc liczyć na solidną porcję informacji o nowych ideach, pomysłach i rozwiązaniach, jakie w Londynie się pojawią – przyznaje Ewa Trzcionka, redaktor naczelna “Design Alive”. Targi 100% Design są częścią London Design Festiwalu, który odbędzie się w dniach od 13 do 23 września.

Więcej: www.100percentdesign.co.uk, www.londondesignfestival.com

no images were found

Powiązane artykuły:

Jeszcze stoliki, czy już rzeźby? Szklane krajobrazy Paula Cocksedge’a

Szklane krajobrazy

Londyn | 7 grudnia 2020

Kolekcjonerska kolekcja Paula Cocksedge'a. Bardziej meble czy rzeźby?

Polski wirtualny pawilon na London Design Festivalu

Żywe przedmioty

Londyn | 15 września 2020

Polski wirtualny pawilon na London Design Festivalu 2020

APARTAMENT W BRYTYJSKIM STYLU

W BRYTYJSKIM STYLU

Londyn | 4 kwietnia 2020

Geometria wyznacznikiem stylu apartamentu w Centrum Telewizyjnym w Londynie

Wiktoriański dom od nowa

Light Falls

Londyn | 15 listopada 2019

Dom szeregowy przy zielonej i cichej drodze w londyńskim Kensington

Dziedzictwo – dyrektorzy brytyjskich instytucji współpracują z projektantami

Dziedzictwo

Londyn | 19 września 2019

Liderzy londyńskich instytucji kultury współpracują z projektantami