Konkurs jest organizowany po raz drugi. W 2009 roku zgłoszono aż 13,5 tys. projektów kubków. W tym roku jury przewodniczy Karim Rashid a nagrodą są fotele Imola. fot. Materiały prasowe

ZAPROJEKTUJ KUBEK A OCENI GO KARIM RASHID

MAC

1.12.2011

WYDARZENIA

Ruszyła druga edycja konkursu, organizowanego przez markę BoConcept. Aby zgarnąć główną nagrodę, trzeba zaprojektować kubek. Organizatorzy nie stawiają ograniczeń przed uczestnikami: aby wziąć w nim udział, trzeba jedynie stworzyć własny obiekt, który oceni międzynarodowe jury.

Konkurs jest organizowany po raz drugi. Jego pierwsza edycja odbyła się w roku 2009, zgłoszono wówczas aż 13,5 tys. projektów. Międzynarodowe jury wybrało sześć wzorów, a trzy spośród nich pochodziły z Polski. Zwycięskie projekty weszły w skład limitowanej kolekcji dodatków.

Teraz ponownie internauci mogą spróbować swoich sił w projektowaniu. Wystarczy wymyślić taki projekt kubka, który przekona międzynarodowe jury, któremu przewodniczy jeden z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych twórców - Karim Rashid. Oprócz niego w tym zacnym gronie znaleźli się: Laura Scheuer Trøstrup (stylistka i projektantka), Yuka Oota (dekorator BoConcept Japan) oraz Lene Rønfeldt (BoConcept Dania).

Jurorzy, podobnie jak przed dwoma laty, wyłonią sześciu laureatów. Wybrane przez nich wzory trafią do produkcji a następnie pojawią się w salonach BoConcept na całym świecie w nowej kolekcji. - Nagrodą w konkursie jest nie tylko satysfakcja i przyjemność z zobaczenia własnego projektu w salonach. Laureaci konkursu otrzymają fotele Imola w dowolnym obiciu ze skóry lub tkaniny. Każdy z nagrodzonych i wdrożonych do produkcji wzorów będzie sygnowany nazwiskiem autora - informują organizatorzy.

Konkurs potrwa do 31 grudnia tego roku. Jego rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników zaplanowano na styczeń 2012 roku. Cały konkurs odbywa się online.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu, rejestracji, przesyłania projektów znajdują się na stronie internetowej www.boconcept.com/cup-competition