WYSTAWA POLSKIEJ CERAMIKI W BRUKSELI

MM

23.11.2011

WYDARZENIA

W Puls Contemporary Ceramics w Brukseli została otwarta wystawa ceramiki Moniki Patuszyńskiej. Jak dotąd żaden polski twórca nie prezentował swoich prac w tej prestiżowej galerii.

Puls Contemporary Ceramics jest zaliczana do grona najważniejszych europejskich galerii specjalizujących się we współczesnej ceramice. Prezentują się tutaj zarówno uznani twórcy jak i młodzi adepci sztuki ceramicznej.

Monika Patuszyńska na wystawie w Pulsie pokazuje przede wszystkim najnowsze prace powstałe w ostatnich dwóch latach. Są to porcelanowe, balansujące na granicy seryjności i unikatowości obiekty z serii ParaFormy oraz TransFormy - eksperymentalne odlewy powstałe ze specjalnie modyfikowanych form.

- Porcelana jest niepokorna. Inspiruje. Nie poddaje się łatwo artyście, bo nie jest materiałem ani służalczym ani cierpliwym i ma swoje zdanie. Traktuję ją jak partnera w pracy. Nawet nie próbuję jej okiełznać, czy ujarzmić. Można wyrwać pazury kotu, żeby nie drapał, ale czy bez pazurów ciągle będzie jeszcze kotem? - zastanawia się Monika Patuszyńska.

Monika Patuszyńska jest absolwentką wrocławskiej Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Szkła i
Ceramiki, należy do Międzynarodowej Akademii Ceramiki z siedzibą w Genewie. Jej prace trafiły do kolekcji muzeów i galerii na całym świecie. Były prezentowane na ponad 70 wystawach, w tym sześciu indywidualnych.

Jej wystawa w Puls Contemporary Ceramics potrwa od 26 listopada do 23 grudnia. Ekspozycja towarzyszy cyklicznemu wydarzeniu w galerii - "Happy Christmas Clay".

Więcej: www.patuszynska.art.pl i www.pulsceramics.com

Monika Patuszyńska prezentuje w Brukseli przede wszystkim swoje najnowsze prace. fot. Materiały prasowe

Polską ceramikę można oglądać w Puls Contemporary Ceramics w Brukseli. fot. Materiały prasowe

Porcelanowe, balansujące na granicy seryjności i unikatowości obiekty można oglądać do 23 grudnia. fot. Materiały prasowe