Wskocz do łóżka w Soho Factory

| TWO

14 września 2012 | Wydarzenia

Kino łóżkowe, wystawa i warsztaty z Oskarem Ziętą, performance teatralny, spotkania dla projektantów i architektów – to wydarzenia, które opanują halę nr 50 w stołecznym Soho Factory w dniach 21 września – 7 października w ramach festiwalu Gdynia Design Days – edycja warszawska. Patronem całego wydarzenia jest „Design Alive”.

Kino łóżkowe, wystawa i warsztaty z Oskarem Ziętą, performance teatralny, spotkania dla projektantów i architektów – to wydarzenia, które opanują halę nr 50 w stołecznym Soho Factory w dniach 21 września – 7 października w ramach festiwalu Gdynia Design Days – edycja warszawska. Patronem całego wydarzenia jest „Design Alive”.

Festiwal Gdynia Design Days w tym roku odbył się po raz piąty. Dyrektorem artystycznym tej edycji był projektant Janusz Kaniewski. Jesienią warszawskie środowisko projektowe zaprasza Gdynię do Warszawy tworząc w Soho Factory pierwszy festiwal sztuki projektowania w stolicy (wernisaż 21 września o godz. 19.00). W programie m.in. cztery wystawy: „Ładny Kraj”, „Made in Poland – cudze chwalicie własnego nie znacie”, „Bóg Humor Ojczyzna. Projektowanie rosyjskie”, „Przydaśki, wihajstry, pipanty. Wynalazki domowe Polaków 1939-1989”.

Cały festiwal będzie wydarzeniem łączącym design, architekturę, muzykę, film, fotografię i dobrą kuchnię. „Kino Bałtyk” to pierwsze na świecie kino zaprojektowane w łóżkach firmy Meble Vox. Pokazy w leżących lożach miały swoją premierę podczas sierpniowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk w Poznaniu, którego dyrektorem artystycznym jest kompozytor i zdobywca Oscara Jan A.P. Kaczmarek. W kinie łóżkowym widzowie mają do dyspozycji własne 4 m kw. z projektorem, ekranem i dźwiękiem. Można zaprosić partnera lub grupę przyjaciół i uczestniczyć w komfortowo zaaranżowanym intymnym seansie będąc jednocześnie na zbiorowym pokazie kina. W Soho Factory na widzów czekają pokazy codziennie w godz. 11.00-19.00. W programie: dokumenty społeczne i artystyczne, etiudy studenckie, a popołudniami filmy fabularne z repertuaru Festiwalu Filmowego Transatlantyk.

W Soho warto będzie też zobaczyć wystawę „Every object tells a story”, której kuratorem jest Oskar Zięta a projekty na niej pokazali studenci pierwszego roku School of Form. Studenci rozbierali przedmioty masowej produkcji pochodzące z różnych gałęzi przemysłu. Dokonywali analizy wykorzystanych rozwiązań produkcyjno – materiałowych, a następnie budowali przestrzenne schematy wybuchowe. Celem projektu jest uświadomienie złożoności designu i ogromu pracy prowadzącej od koncepcji formy do wykonania. Zrealizowany projekt jest próbą odtworzenia całego procesu i znalezienia odpowiedzi na pytanie: „Jak to jest zrobione?”.

Organizatorami wydarzeń w hali 50 są: Meble Vox, Drzwi i Podłogi Vox, School of Form, Amica, Festiwal Filmowy Transatlantyk.

Powiązane artykuły:

Piotr Voelkel: – Musimy zaprojektować  wszystko od nowa

Pohamujmy chciwość

Poznań | 27 grudnia 2020

– Musimy zaprojektować wszystko od nowa – uważa biznesmen Piotr Voelkel

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze listopadowe wydarzenia

Chodźcie z nami!

Warszawa | 31 października 2020

Polecamy najciekawsze listopadowe wydarzenia

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze październikowe wydarzenia

Kierunek: sztuka!

Warszawa | 1 października 2020

Polecamy najciekawsze październikowe wydarzenia

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze wrześniowe wydarzenia

Tu trzeba być!

Warszawa | 30 sierpnia 2020

Zobaczcie, jakie wydarzenia polecamy we wrześniu

Wyjątkowa edycja Gdynia Design Days teraz dostępna dla każdego. Prelegenci już w sieci!

Rozmowy w sieci

Gdynia | 22 sierpnia 2020

Wyjątkowa edycja Gdynia Design Days już na YouTube