WROCŁAW DLA WSZYSTKICH


MAC

8.2.2012

WYDARZENIA

W stolicy Dolnego Śląska przez cały miesiąc będzie można cieszyć się designem. Wrocławskie BWA przygotowało czterotygodniowy program, dzięki któremu projektowanie przestanie mieć jakiekolwiek tajemnice przed dziećmi i ich rodzicami.

"Design dla wszystkich!" to kolejny projekt realizowany we Wrocławiu. I zarazem kontynuacja "Teraz Design!", którego jesienna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Przez ponad 130 godzin zarówno dzieci jak i dorośli będą poznawać, uczyć się a także bawić projektowaniem. Odbędą się więc zajęcia z historii designu, ale też mnóstwo warsztatów, jak choćby "posprzątaj kupę po swoim psie" czy "Koszulkowcy", gdzie najmłodsi będą mogli zaprojektować sobie t-shirt.

Cały projekt pozostaje w bliskim związku z aktywnością BWA, jej działalnością wydawniczą i powstającymi tu "Zeszytami do designu". - Na polskim rynku wydawniczym wciąż niewiele jest książek o projektowaniu skierowanych do dzieci. Tematyka ta cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, zarówno wśród maluchów, jak i ich rodziców. Wiemy, bo od dwóch lat prowadzimy warsztaty "3D czyli Design Dla Dzieci". Projektowanie może też być wdzięcznym pretekstem dla różnych działań, które pozwalają dzieciom wnikliwiej przyglądać się otaczającej je rzeczywistości. Idea książki opiera się na rozwiązaniach edukacyjnych i artystycznych przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-12 lat, jak również dla ich rodziców. Prezentuje proces projektowania i produkcji związanej z różnymi dyscyplinami designu - informują organizatorzy. Podczas wszystkich prowadzonych w galerii zajęć publikacja będzie dostępna i chętni będą mogli z niej korzystać.

W piątek 10 lutego zostanie otwarta wystawa transparentów i dokumentacja manifestacji dzieci pod pałacem prezydenta w czerwcu zeszłego roku. - "Zmieńmy wszystko" to metafora potencjalnej energii i radości. Dzieci z warszawskich szkół i przedszkoli spotkały się 1 czerwca 2011 roku pod okiem opiekunów na Krakowskim Przedmieściu. Celem tego spotkania, afirmującego młodość, niewinność i radość współdziałania, była manifestacja swoich poglądów i temperamentu - zapowiadają organizatorzy.

Galeria otwarta będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-19.00 oraz w soboty 11.00-15.00. Poza godzinami, w których odbywają się warsztaty można korzystać ze wszystkich przygotowanych atrakcji (wystawa, kawiarnia, przestrzeń dla dzieci).

Wstęp na wszystkie zaplanowane wydarzenia we wrocławskim BWA (ul. Świdnicka 2-4) jest bezpłatny. Wydarzenia potrwają do 3 marca.

Szczegółowy program: www.bwa.wroc.pl

"Zeszyty do designu" to projekt wrocławskiego BWA. fot. Materiały prasowe

Przez caly miesiąc można brać udział w warsztatach. fot. Materiały prasowe