WŁOSKI DESIGN Z POLSKIM WYCZUCIEM

16.11.2010

LUDZIE

- Polacy mają dobre wyczucie designu, można to zauważyć zarówno wśród sprzedawców jak i klientów - mówi DesignAlive.pl Luisa Battista, menedżer Magis Design.

Włoska firma Magis Design to dziś jedna z wiodących marek na światowym rynku meblarskim. Znakiem rozpoznawczym Magis są transparentne krzesła projektu legendarnego Richarda Sappera i kolorowe, dziecięce siedziska w kształcie piesków. Najnowszym produktem firmy zaprezentowanym na tegorocznych targach w Mediolanie jest obrotowe krzesło-bączek, autorstwa projektanta Thomasa Heatherwicka.

Jak produkty odbierane są przez polskich odbiorców?
- Polacy mają dobre wyczucie designu, można to zauważyć zarówno wśród sprzedawców jak i klientów. Zwracają uwagę na oryginalną formę i funkcjonalność przedmiotów. Świadczy o tym fakt, że sprzedaż naszych produktów w Polsce cały czas rośnie. Na uznanie zasługują też projekty polskich projektantów, kilka z nich miałam okazję zobaczyć. Myślę, że macie duży potencjał w tej branży.

Kiedy firma Magis pojawiła się na polskim rynku meblarskim?
- W 2005 roku rozpoczęliśmy współpracę z polskimi sklepami. Nasze pierwsze krzesła-pieski trafiły do Warszawy, która do tej pory jest największym ośrodkiem sprzedaży w Polsce. Od tego czasu znacznie wzrosło doświadczenie w branży, a nasze produkty można znaleźć praktycznie w całym kraju.

Jaki jest klucz do sukcesu firmy Magis?
- Cały czas staramy się prowadzać na rynek nowe produkty. Współpracujemy z ludźmi, którzy mają świeże spojrzenie na projektowanie mebli. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czas wdrożenia i zaklimatyzowania się produktu musi trwać dłużej, aby osiągnął sukces i utrzymał się na rynku. Projekty, które od razu odnoszą dużą popularność szybko stają się nudne dla odbiorców.

Rozmawiała: DARIA GUBA

- Polacy mają dobre wyczucie designu - mówi DesignAlive.pl Luisa Battista, menedżer Magis Design. fot. Wojciech Trzcionka

Włoska firma Magis Design sprzedaje swoje produkty m.in. w sklepie Atak Design w Łodzi. fot. Wojciech Trzcionka