Wielkie nazwiska na otwarciu Concordia Design i School of Form w Poznaniu

| TWO

27 listopada 2011 | Wydarzenia

Trzy dni, od 24 do 26 listopada, trwać będzie w Poznaniu święto designu „Projektowanie przyszłości” z okazji otwarcia Concordia Design – pierwszego w Polsce centrum designu i kreatywności dla biznesu oraz rozpoczęcia działalności School of Form – nowoczesnej uczelni projektowania. Patronem wydarzenia jest designalive.pl.

Trzy dni, od 24 do 26 listopada, trwać będzie w Poznaniu święto designu „Projektowanie przyszłości” z okazji otwarcia Concordia Design – pierwszego w Polsce centrum designu i kreatywności dla biznesu oraz rozpoczęcia działalności School of Form – nowoczesnej uczelni projektowania. Patronem wydarzenia jest designalive.pl.

W programie zaplanowano m.in. wystawy „The Mothers of Invention” Patricii Urquioli i Patrizii Moroso pod opieką kuratorską Lidewij Edelkoort, „Polish Design” oraz „Comforty – Real Industry”, konferencję „Designing the future” oraz otwarte warsztaty designu dla dzieci i dorosłych projektantki Moniki Jakubiak. Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny.

Concordia Design to pierwsze w Polsce centrum designu i kreatywności dla biznesu. Mieści się w zabytkowym budynku starej drukarni przy ul. Zwierzynieckiej 3 w Poznaniu. Rewitalizacja rozpoczęła się 1 czerwca 2010 r. i trwała dokładnie 76 tygodni. Concordia Design skupia potencjał przemysłu kreatywnego Wielkopolski m.in. dzięki funkcjonującemu tu inkubatorowi młodych firm z branż kreatywnych – CoOffice z nowoczesnym parkiem technologicznym. Concordia będzie pełniła również rolę wielkopolskiego centrum designu z przestrzenią do organizacji wystaw, warsztatów, premier. Z kolei School of Form to prywatna szkoła projektowania z nowatorską koncepcją nauczania polegająca na połączeniu edukacji projektowej z humanistyczną. Powstała we współpracy z Lidewij Edelkoort, wieloletnią szefową Design Academy w Eindhoven, jedną z najlepszych w świecie trendforecasterów (osób kreujących trendy), która została mentorką i dyrektor kreatywną School of Form.

Z okazji otwarcia Concordii i School of Form zaplanowano wiele innych wydarzeń. „Mothers of Invention” to pierwsza wspólna wystawa Patrizii Moroso (właścicielka znanej w świecie marki meblowej Moroso) i rozchwytywanej projektantki Patricii Urquioli. Kuratorką wystawy jest Lidewij Edelkoort. Wystawa „Polish Design”, której kuratorką jest Dorota Koziara, pokaże w przekrojowy sposób osiągnięcia rodzimej branży meblarskiej. – Do udziału w wystawie zaprosiliśmy też firmę Shattdecor, która – choć nie jest polskim przedsiębiorstwem – jako producent materiału, przyczynia się do rozwoju designu sponsorując bardzo często dyplomy poznańskich uczelni na wydziałach projektowania – mówi Dorota Koziara. Meblom poświęcona będzie również trzecia wystawa „Comforty – Real Industry”, której kuratorem jest Tomek Rygalik. Ekspozycja prezentowana wiosną w Mediolanie pokazuje najnowsze produkty firmy Comforty projektowane przez uznane na świecie grono międzynarodowych dizajnerów. Wernisaże wystaw odbędą się 24 listopada o godz. 19.00.

Podsczas poznańskiego weekendu z designem obędzie się też konferencja „Designning the Future/Projektowanie przyszłości” (Concordia Design 25 listopada, godz. 10.00-16.30) poświęcona budowaniu strategii firm i innowacji opartej o design, najnowszych trendach oraz nowoczesnych materiałach stosowanych w designie i architekturze. Prelegentami będą: Lidewij Edelkoort (What design can do?), Patrizia Moroso (Design: reality of magic), Claudia Küchen (Dobry design to nie przypadek), Anna Wróblewska (W poszukiwaniu innowacji – Meble Vox case study), Tomek Rygalik (Nasz design), Oskar Zięta (Materiał – trzeci wymiar innowacji).

Tymczasem 26 listopada to dzień otwarty w Concordia Design. Tego dnia w godz. 11.00-18.00 mieszkańcy i wszyscy zainteresowani designem będą mogli zwiedzać wystawy oraz uczestniczyć w warsztatach projektowania dla dzieci i rodzin. Działać będzie równolegle kilka pracowni: slow food, brain storming, fashion, print, interior design.

Organizatorami wydarzenia są: Pro Design, School of Form, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Patronat sprawuje designalive.pl.

Więcej: www.concordiadesign.pl i www.sof.edu.pl

Powiązane artykuły:

Piotr Voelkel: – Musimy zaprojektować  wszystko od nowa

Pohamujmy chciwość

Poznań | 27 grudnia 2020

– Musimy zaprojektować wszystko od nowa – uważa biznesmen Piotr Voelkel

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze listopadowe wydarzenia

Chodźcie z nami!

Warszawa | 31 października 2020

Polecamy najciekawsze listopadowe wydarzenia

Oskar Zięta: – Jesteśmy inżynieryjnie uzdolnionymi rzeźbiarzami

Ciągle w pędzie

Wrocław | 18 października 2020

Oskar Zięta w rozmowie z „DA” z okazji 10-lecia jego firmy

Nadzieja. Niezwykły koncept gastronomiczny z doskonałym designem

Nadzieja

Poznań | 29 września 2020

Niezwykły koncept gastronomiczny z doskonałym designem

Słodowa. Gastronomiczna twarz Concordii Design

Słodowa

Wrocław | 21 września 2020

Gastronomiczna twarz Concordii Design