WEŹ UDZIAŁ W WYZWANIU COSENTINO DESIGN CHALLENGE!

TEKST: MARTA BIELSKA, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

ALMERÍA 28.11.2018

DESIGN WYDARZENIA

Pozostając wierna idei angażowania się w projekty związane tematycznie z innowacjami i designem, Grupa Cosentino już po raz trzynasty ogłosiła konkurs Cosentino Design Challenge, mający na celu promocję kreatywności i talentu w projektowaniu.

Po tegorocznej, 13. edycji, Cosentino spodziewa się oryginalnych, wizjonerskich projektów przyszłych specjalistów w dziedzinie architektury i designu. Tematem konkursowych zmagań w pierwszej kategorii: Architektura, jest hasło „Cosentino i woda". W drugiej: Projektowanie i Design, można zmierzyć się z wyzwaniem „Cosentino i energia". W ramach tych tematów organizatorzy pozostawiają startującym pełną swobodę w zakresie procesu twórczego, jednak każdy projekt powinien uwzględniać jeden z innowacyjnych produktów Cosentino: powierzchnię kwarcową Silestone®, powierzchnię ultrakompaktową Dekton® i/lub kamień naturalny ze specjalną ochroną przeciw plamom – Sensa by Cosentino®.

Szeroko komentowany konkurs CDC nieustannie umacnia swoją pozycję i staje się coraz bardziej rozpoznawalny na arenie międzynarodowej. Dowodem jego rangi jest wsparcie i patronat kilkudziesięciu prestiżowych szkół wyższych i instytucji związanych z architekturą.

Przesłane prace zostaną poddane głosowaniu profesjonalnego jury, składającego się z profesorów uczelni patronujących, osobowości świata architektury i wzornictwa, oraz przedstawicieli Grupy Cosentino. Jury oceni koncepcyjną i techniczną jakość projektów, kreatywność, innowacyjność, możliwości opracowania i budowy prezentowanych prac, a także wpasowywanie się propozycji w ważną dla firmy ideę zrównoważonego rozwoju oraz dostosowanie koncepcji projektu do produktów oferowanych przez Grupę Cosentino. Taka formuła konkursu nie tylko pozwoli uczestnikom sprawdzić swoje umiejętności, ale także zdobyć międzynarodowe uznanie w bardzo wczesnym stadium kariery zawodowej. Zwycięzcy obu kategorii mogą także liczyć na późniejsze zainteresowanie ze strony mediów.

Studentów zainteresowanych udziałem w konkursie zapraszamy do zgłaszania się za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej organizatora:
www.cosentinodesignchallenge.org

Projekty opisane w języku angielskim można zgłaszać do 1 czerwca 2019 r. W obu kategoriach konkursowych przyznane zostaną trzy nagrody o wartości 1.000 euro, a także trzy nagrody pocieszenia dla finalistów.

Więcej na: www.cosentino.com