Grzejnik Cyklon Terma Technologie, projekt m4m studio. fot. Materiały prasowe. fot. Materiały prasowe

W POSZUKIWANIU CIEPŁA

MAC

21.11.2011

WYDARZENIA

Firma Terma Technologie po raz trzeci organizuje międzynarodowy konkurs na grzejnik. Jest skierowany nie tylko do projektantów, ale wszystkich tych, którzy na co dzień interesują się projektowaniem oryginalnych, innowacyjnych produktów.

Konkurs Terma Design stara się od lat wyznaczać nowe standardy i trendy w kategorii grzejników łazienkowych i dekoracyjnych. A zarazem popularyzuje sztukę użytkową i jej rolę w życiu człowieka. - Autorom najciekawszych projektów Terma Technologie oferuje możliwość podjęcia dalszej współpracy oraz wdrożenie do regularnej produkcji konkursowych projektów. Każda edycja konkursu kończy się uroczystym wernisażem i wystawą pokonkursową, na której prezentowane są prototypy nagrodzonych projektów oraz pozostałe prace finałowe - deklarują organizatorzy.

Uczestnicy konkursu terma Design 2012 zmierzą się z konkretnym tematem. W tej edycji stanie się nim "grzejnik przyszłości". Autorzy najlepszych projektów mogą liczyć na nagrody finansowe. Główną nagrodą w konkursie jest 10 tys. zł, II nagroda to 5 tys. zł a III nagroda - 3 tys. zł. Organizator przewiduje także przyznanie wyróżnień w kwotach 1 tys. zł oraz nagrodę specjalną - 3 tys. zł za najbardziej nowatorski projekt w kategorii do 26. roku życia. Dodatkową nagrodą dla laureatów jest realizacja prototypów projektów oraz ich prezentacja podczas wernisażu i wystawy pokonkursowej.

Każda kolejna edycja konkursu cieszy się dużym zainteresowaniem. Na poprzednią edycję Terma Design zgłoszono niemal 200 projektów. 57 z nich zakwalifikowano do kolejnego etapu, z czego jury wyłoniło 6 laureatów.

Trzecia edycja konkursu rozpoczęła się 7 listopada tego roku. Termin nadsyłania prac mija 5 lutego 2012 roku. Patronat nad konkursem sprawuje DesignAlive.pl.

Więcej: www.termadesign.com, www.e-terma.com