UŁÓŻ SOBIE KUCHNIĘ

TWO

18.11.2010

RZECZY

Nie masz pomysłu, co począć w długie zimowe wieczory? Podpowiadamy! Ułóż sobie stół kuchenny z klocków Lego. Tak, to możliwe. I w dodatku będziesz miał pewność, że twój stół będzie jedyny w swoim rodzaju.

Na taki pomysł wpadli w ubiegłym roku dwaj paryscy projektanci Simon Pillard i Philippe Rosetti, którzy poszukując stołu w Ikei i nie znajdując nic ciekawego, wymyślili, że sami sobie go zbudują z 20 tys. klocków Lego. Dzieło powstało w tydzień.

Efekt był wyjątkowy. - Takiego samego stołu nie da się zbudować po raz drugi - cieszyli się projektanci (Pillard pracuje dla domu mody JC de Castelbajac, Rosetti dla Hugo Boss France Identity, obaj od 2004 roku prowadzłą też studio Munchhausen). Niestety, ich stół nie trafił do masowej produkcji, więc jeżeli chcemy mieć coś podobnego, to najpierw musimy udać się do zabawkowego i tam zaopatrzyć w odpowiednią liczbę klocków.

Tym, którym układać się nie chce, polecamy klocki Lego giganty - również można je składać lub też wykorzystywać pojedyncze egzemplarze jako siedziska, czy schowki (otwierają się jak kontenery).

Klocki giganty szkockiej firmy Molentamunro dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach na CultureLabel.com. Sztuka z ośmioma wypustkami (250x500x180 mm) kosztuje 110 zł, a najmniejszy, pojedynczy klocek (125x125x180 mm) - 40 zł. Głowę chłopka również służącą jako schowek (240x240x271 mm) można mieć za 150 zł.

Głowę chłopka służącą jako schowek można mieć za 150 zł. fot. ARC

Klocki giganty szkockiej firmy Molentamunro dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. fot. ARC

Ten stół powstał w tydzień. fot. ARC

Klocki Lego to frajda nie tylko dla dzieci. fot. ARC