Główne elementy kampanii to dostępny w Internecie film, specjalna strona internetowa i profil na Facebooku.

TWOJE WYBORY ZMIENIAJĄ ŚWIAT! (WIDEO)

TEKST PROMOCYJNY

26.10.2011

WYDARZENIA

Trwa kampania "Generation Awake. Twoje wybory zmieniają świat!", czyli unijna akcja zachęcająca konsumentów do przyzwyczajenia się do efektywnego korzystania z zasobów. Celem akcji jest uświadomienie ludziom potrzeby mądrego korzystania z ograniczonych zasobów naturalnych i kierowania się wpływem produktów na planetę przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

- Nasza gospodarka jest w kłopotach, a zasoby coraz bardziej się kurczą, pora więc przemyśleć nasze przyzwyczajenia. Bardziej rozsądne korzystanie z zasobów nie tylko pomaga chronić środowisko, ale też pozwala oszczędzać pieniądze i ograniczać koszty w biznesie. Chodzi o to, żeby robić więcej, zużywając mniej. Każdy może wnieść swój wkład. Pora się już obudzić! - mówi unijny komisarz ds. środowiska Janez Potočnik.

Główne przesłanie kampanii brzmi "konsumuj inaczej i pomyśl, zanim dokonasz wyboru". Wybierając właściwie, przyczyniamy się do zachowania zasobów naturalnych, oszczędzamy pieniądze, zmniejszamy nasz wpływ na środowisko i zapewniamy sobie bardziej trwałą przyszłość.

Główne elementy kampanii to dostępny w Internecie film, specjalna strona internetowa i profil na Facebooku, gdzie odwiedzających zachęca się do dołączenia do akcji "Generation Awake" i zobowiązania się np. do przemieszczania się wyłącznie publicznymi środkami transportu przez miesiąc albo skrócenia czasu kąpieli pod prysznicem i zmniejszenia w ten sposób zużycia wody.

Kampania ma zasięg ogólnoeuropejski, ale jej inauguracja odbywa się w Polsce, która obecnie sprawuje rotacyjne przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Więcej: www.generationawake.eu