Imprezy targowe zagoszczą w Łodzi na trzy dni. fot. Materiały prasowe

TRZY TARGOWE DNI Z WZORNICTWEM

MAC


24.9.2011

WYDARZENIA

Na przełomie września i października zaplanowano w Łodzi Targi Wyposażenia Wnętrz InterflatDesign.pl oraz Targi Dom i Biuro. Pierwsza z imprez odbędzie się po raz trzeci, natomiast Targi Dom i Biuro to premiera.

Imprezy targowe zagoszczą w Łodzi na trzy dni. Pojawią się na nich wystawcy prezentujący meble, artykuły dekoracyjne, tekstylia, artykuły wyposażenia kuchni i łazienek oraz biur. To jednak nie wszystko: goście targów będą mieli okazję poznać propozycje biur architektonicznych a także skorzystać z bezpłatnych porad projektantów. Pojawi się również szansa ma wykonanie projektu własnej aranżacji wnętrza.

Targi to także goście specjalni: w tym roku zaproszenie przyjął Janusz Kaniewski, projektant od lat pracujący dla przemysłu motoryzacyjnego i wielu uznanych marek, m.in. Ferrari, Suzuki, Fiata, Hondy i Mazdy. Janusz Kaniewski będzie uczestniczyć w panelu wykładowym na temat możliwości polskiej motoryzacji. Na targach gościć będzie również Małgorzata Grzyb, dyrektor działu architektury w firmie Martela.

Przestrzeń targową wypełnią oczywiście wystawy. Będzie więc można przyjrzeć się najnowszym tendencjom aranżacji mieszkań oraz biur. Oprócz wystawców prace będą prezentować m.in. twórcy z Galerii Kredens a także studenci Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz ASP oraz Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi.

Na specjalną przestrzeń mogą w tym roku liczyć młodzi twórcy, z myślą o nich powstanie Aleja Młodych Designerów, w programie której znajdują się m.in. warsztaty, wykłady oraz wystawy.
Spośród zaplanowanych na trzy targowe dni warsztatów warto zwrócić uwagę na warsztaty ceramiczne, witraży, wikliny i grafiki.

Targi rozpoczną się 30 września i potrafią do 2 października. Odbędą się w łódzkiej hali EXPO na terenie Międzynarodowych Targów Łódzkich.

DesignAlive.pl jest patronem medialnym wydarzenia. Więcej: www.mtl.lodz.pl