Topniejące guziki

| TWO

13 grudnia 2010 | Rzeczy

Nietypowe guziki, wyglądające jak by topniały, zaprezentowały projektantki z tria Babaakcja. – To kolejne produkty z naszej serii – mówią projektantki.

Nietypowe guziki, wyglądające jak by topniały, zaprezentowały projektantki z tria Babaakcja. – To kolejne produkty z naszej serii – mówią projektantki.

Babaakcja to nieformalna grupa projektowa założona w 2005 roku przez Monikę Ostaszewską, Zofię Konarską i Klementynę Jankiewicz, które poznały się w czasie studiów na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmują się projektowaniem graficznym i użytkowym. Zaprojektowana przez nie lampa nocna Sophia została wyróżniona w konkursie 2w1, zorganizowanym przez Meble Vox. Jest niezwykła, bo w dekoracyjnym abażurze projektantki zostawiły otwory, w których wieszać można przeróżne ozdoby, przez co każda lampa jest inna.

Trio Babaakcja tworzy też inne niezwykłe przedmioty – panie zasłynęły również dzięki dyskietkom 3.5” zawierającym płyty CDR, oraz… guzikom, które wyglądają jak głowa kota, czy jak by były nadgryzione. Teraz kontynuują tą serię proponując „Topniejące guziki”.

– Lubimy projektowanie które skupia się na codziennych niedocenianych przedmiotach, a guzik to taki przedmiot – ikona. Pierwszy raz myślałyśmy o projekcie guzikowym wiele lat temu, ale wróciłyśmy do niego dopiero ostatnio, gdy zostałyśmy zaproszone na targi designu w Moskwie – tłumaczą projektantki.

Guziki na razie nie są dostępne w sklepach. – Sprzedajemy je podczas różnych imprez projektowych, oprócz Moskwy ostatnio na przykład w Londynie – dodają designerki.

no images were found

Powiązane artykuły:

9. edycja ŁDF za nami. Konsekwentnie w każdym calu [zdjęcia]

Bardzo konsekwentnie

Łódź | 23 października 2015

9. edycja ŁDF. Konsekwentnie o pomysłach, projektowaniu i produkcie.

Wielkopolska Akademia Architekta

Akademia Architekta

poznań | 15 października 2014

Spotkanie architektów i projektantów w Concordii Design.