TOPNIEJĄCE GUZIKI

TWO

13.12.2010

RZECZY

Nietypowe guziki, wyglądające jak by topniały, zaprezentowały projektantki z tria Babaakcja. - To kolejne produkty z naszej serii - mówią projektantki.

Babaakcja to nieformalna grupa projektowa założona w 2005 roku przez Monikę Ostaszewską, Zofię Konarską i Klementynę Jankiewicz, które poznały się w czasie studiów na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmują się projektowaniem graficznym i użytkowym. Zaprojektowana przez nie lampa nocna Sophia została wyróżniona w konkursie 2w1, zorganizowanym przez Meble Vox. Jest niezwykła, bo w dekoracyjnym abażurze projektantki zostawiły otwory, w których wieszać można przeróżne ozdoby, przez co każda lampa jest inna.

Trio Babaakcja tworzy też inne niezwykłe przedmioty - panie zasłynęły również dzięki dyskietkom 3.5'' zawierającym płyty CDR, oraz… guzikom, które wyglądają jak głowa kota, czy jak by były nadgryzione. Teraz kontynuują tą serię proponując "Topniejące guziki".

- Lubimy projektowanie które skupia się na codziennych niedocenianych przedmiotach, a guzik to taki przedmiot - ikona. Pierwszy raz myślałyśmy o projekcie guzikowym wiele lat temu, ale wróciłyśmy do niego dopiero ostatnio, gdy zostałyśmy zaproszone na targi designu w Moskwie - tłumaczą projektantki.

Guziki na razie nie są dostępne w sklepach. - Sprzedajemy je podczas różnych imprez projektowych, oprócz Moskwy ostatnio na przykład w Londynie - dodają designerki.

"Topniejące guziki" to ciąg dalszy serii. fot. Materiały Prasowe

Babaakcja to nieformalna grupa projektowa założona w 2005 roku przez Monikę Ostaszewską, Zofię Konarską i Klementynę Jankiewicz. fot. Materiały Prasowe

Guziki na razie nie są dostępne w sklepach. fot. Materiały Prasowe