PechaKucha podczas drugiej edycji w grudniu zeszłego roku. fot. Jacek Olszewski & Justyna Chorążak

TO JUŻ CZWARTA PECHAKUCHA NIGHT ŁÓDŹ

MM

24.5.2011

WYDARZENIA

Już po raz czwarty w Łodzi odbędą się "pogawędki", które przywędrowały do nas z Japonii. Czwartą edycję PechaKucha Night Łódź zaplanowano na 11 czerwca, ruszył już nabór uczestników.

PechaKucha to forma prezentacji, której pomysłodawcami są architekci Astrid Klein i Mark Dytham z Klein Dytham Architecture. Pierwsza PechaKucha odbyła się w Tokio przed ośmiu laty, obecnie jest organizowana w ponad 400 miastach na całym świecie.
Impreza już na dobre zadomowiła się w Łodzi, gdzie od zeszłego roku na niekomercyjną i otwartą dla wszystkich chętnych imprezę przybywają uczestnicy z całej Polski, by nie tylko pogawędzić (PechaKucha to po japońsku "pogawędka"), ale również wymienić się doświadczeniami, pomysłami czy zainteresowaniami.

- Uczestnicy prezentują swoje pomysły wg. prostego schematu: 20 × 20, czyli 20 slajdów po 20 sekund na jeden slajd, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Tematem może być na przykład właśnie utworzona kreatywna przestrzeń, budynek, projekt mebli, kampania reklamowa, kolekcja ubrań, grafika, nowy event, inicjatywa społeczna, czy po prostu pomysł, o którym powinien dowiedzieć się cały świat - informują organizatorzy, czyli Grupa Cukier.

Nabór do czwartej edycji potrwa do 29 mają, by wziąć w niej udział trzeba wysłać maila do organizatorów(pechakucha.ldz@gmail.com), przesyłając kilka informacji: imię i nazwisko, wiek, zajęcie, obecną pracę, dane kontaktowe - telefon, e-mail, strona www oraz temat i krótki opis planowanej prezentacji wraz z załączeniem trzech przykładowych slajdów.

Spotkanie zaplanowane na 11 czerwca odbędzie się w klubie Stara Szwalnia. Początek o godz. 21.00.

Więcej: www.pechakuchalodz.blogspot.com