To co nas rozpala. Zimą

| MAC

8 grudnia 2010 | Wydarzenia

Najnowsza ekspozycja przygotowana w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie idealnie wpisuje się w chłodno-zimowy klimat. Wszystko wskazuje jednak na to, że zimie się nie poddamy, a nowa wystawa sprawi, że znów poczujemy ożywcze ciepło.

Najnowsza ekspozycja przygotowana w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie idealnie wpisuje się w chłodno-zimowy klimat. Wszystko wskazuje jednak na to, że zimie się nie poddamy, a nowa wystawa sprawi, że znów poczujemy ożywcze ciepło.

Wystawa, którą będzie można oglądać od niedzieli 12 grudnia jest zatytułowana „Dizajn na zimę: light my fire” i wraz ze zgromadzonymi na niej przedmiotami rzeczywiście będziemy się starać ogrzać otaczającą nas przestrzeń. Zostaną na niej bowiem pokazane z jednej strony przedmioty na co dzień niepozorne, nie zwracające naszej większej uwagi – jak termy, zawory, piece, kaloryfery czy kominki. Wystawa postara się udowodnić, że również te praktyczne urządzenia mogą mieć swój estetyczny wymiar, i wcale ich rola nie musi ograniczyć się wyłącznie do jednowymiarowego służenia ludzkim potrzebom. Organizatorzy deklarują również, że w pewien sposób „ocieplą” wizerunek tego specyficznego wyposażenia każdego z domów, prezentując przedmioty nie pozbawione własnego uroku, kolorów, wewnętrznej harmonii.

To jednak tylko jedna strona medalu – zima i jej uroki mogą kojarzyć się także z czymś miłym, miękkim, satysfakcjonującym, jak miękkie koce, ciepłe czapki czy wełniane szale. Na wystawie pojawią się produkty zaprojektowane przez twórców pochodzących z północnej części Europy, czyli rejonu, gdzie zima potrafi ujawnić cały swój majestat i koloryt.

Wernisaż wystawy zaplanowano na 12 grudnia na godz. 11.00 i odbędzie się podczas Dnia Otwartego Zamku.

Wernisażowi wystawy towarzyszyć będzie premiera nowego zimowego menu specjalnie przygotowanego na tę okazję przez klubokawiarnię Presso, znaną też jako żywą galerię dizajnu „Design Alive!”. Premierowo: rozpali czekolada z pieprzem i kawa z chili, a rozgrzeją – lody płonące!

Ekspozycja potrwa do 23 stycznia.

Powiązane artykuły:

9. edycja ŁDF za nami. Konsekwentnie w każdym calu [zdjęcia]

Bardzo konsekwentnie

Łódź | 23 października 2015

9. edycja ŁDF. Konsekwentnie o pomysłach, projektowaniu i produkcie.

Kalendarium „Design Alive”. Czerwiec-październik 2015

Wakacyjny must be

Wiedeń | 27 czerwca 2015

Kalendarium "Design Alive". Czerwiec-październik 2015.

Jubileuszowy konkurs Śląska Rzecz rozstrzygnięty

Śląska Rzecz 2014

Cieszyn | 20 czerwca 2015

Dziesiąta edycja konkursu Śląska Rzecz rozstrzygnięta.

Polacy na Milan Design Week. Przewodnik

Polski tydzień

Mediolan | 6 kwietnia 2015

Milan Design Week (14-19 kwietnia). Tu znajdziecie Polaków.

Kalendarium „Design Alive”. Marzec-lipiec 2015

Dzieje się!

Mediolan | 15 marca 2015

Kalendarium "Design Alive", marzec-lipiec 2015. Tu trzeba być!

Centrum świata jest tam, gdzie jestem ja

Na peryferiach

Cieszyn | 3 marca 2015

Rozmowy "Design Alive": Peryferie w ramach 10. urodzin Zamku Cieszyn.