TAKO RZECZE MIKOŁAJ WIERSZYŁŁOWSKI


MAC

WROCŁAW 10.12.2012

DESIGN LUDZIE WYDARZENIA

Jak wygląda proces projektowania przedmiotu użytkowego? Czy istnieje przepis na kreatywność w projektowaniu? Polska estetyka okiem projektanta - jest czy jej nie ma? Odpowiedzi będziemy mogli poszukać 14 grudnia we Wrocławiu, podczas drugiego spotkania cyklu "Projektanci o projektowaniu". Jego gościem będzie Mikołaj Wierszyłłowski.

"Projektanci o projektowaniu" to cykl spotkań, które ukazują złożoność zjawisk projektowych i związanej z nimi wiedzy. - Nie chcemy się nadymać. Nie chcemy epatować „dizajnem”. Chcemy pokazać ciekawe przykłady, ciekawych projektantów, chcemy pobudzić dyskusję. Chcemy doprowadzić do zmiany - zmiany w myśleniu o projektowaniu - zapowiadają organizatorzy. Kolejnych prelegentów jak i gości spotkań interesują więc zagadnienia projektowania komunikacji, usług czy produktów czy zarządzania wzornictwem.

Prelegentem spotkania zaplanowanego na 14 grudnia będzie Mikołaj Wierszyłłowski - absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa poznańskiej ASP. W latach 1997-2004 pracował na macierzystym wydziale. W 2001 roku wspólnie z Robertem Nowakowskim założył studio projektowe. Dziś razem z Dorotą Jaśkiewicz, Kingą Knajp, Anną Kolesińską, Amitem Morem, Pawłem Pankiem, Krzysztofem Posmykierm i Anna Winną projektuje wnętrza i produkty w pracowni Wierszyłłowski i Projektanci. Pracownia realizuje projekty dla wielu znanych marek: Stary Browar, Grupa Vox, Nowy Styl, Iker, Kompania Piwowarska, Instal-Projekt, Enea, Yes Biżuteria.
Ostatnio zaprojektowaną przez niego dla marki Noti sofę Teddy Bear wyróżniono w plebiscycie "Must Have" na Łódź Design Festivalu.

Spotkanie w Galerii Wnętrz Domar we Wrocławiu (ul. Braniborska 14. Salon Galerii Noti) odbędzie się 14 grudnia. Początek o godz. 18.00.

"Design Alive" jest patronem medialnym wydarzenia.

Drugie spotkanie cyklu "Projektanci o projektowaniu" odbędzie się 14 grudnia we Wrocławiu. fot. Materiały prasowe

Gościem spotkanie będzie Mikołaj Wierszyłłowski. fot. Materiały prasowe

"Projektanci o projektowaniu" to cykl, który potrwa także w przyszłym roku. fot. Materiały prasowe