Jacek Utko i "Puls Biznesu", który projektował. fot. ARC

SZTUKA PRASOWA OKIEM JACKA UTKO


MAC


30.5.2011

WYDARZENIA

Jacek Utko, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich grafików będzie gościem czwartkowego spotkania cyklu "W służbie kreatywności". Zaplanowano je w warszawskim Instytucie Teatralnym.

Utko słynie z przygotowywania projektów graficznych dla prasy, zarówno dla gazet jak i magazynów. Wiele z tytułów dla których pracował właśnie za opracowanie graficzne otrzymywało prestiżowe nagrody. I tak np. stworzone przez niego okładki dla "Pulsu Biznesu" trzykrotnie wybierano jako okładki roku w konkursie prasowym Grand Front. Utko współpracuje również z zagranicznymi tytułami, i tak dwie z gazet (właśnie "Puls Biznesu" oraz estońska "Aripaev") przez niego zaprojektowane zdobyły nagrody World’s Best Designed Newspaper w największym na świecie konkursie Society for News Design. W sumie zdobył ponad 40 rozmaitych nagród w konkursach na całym świecie. Ponadto Utko był pierwszym Polakiem, który jako mówca uczestniczył przed dwoma laty w słynnej konferencji TED w Los Angeles z prezentacją "Can Good Design Save Newspapers?"

Swój wykład połączony z rozmową poświęci zagadnieniu "Czy grafika prasowa jest sztuką?". Spotkanie poprowadzi Elżbieta Dzikowska, autorka książki "Artyści mówią. Wywiady z mistrzami grafiki".

Czwartkowe spotkanie (2 czerwca) rozpocznie się o godz. 18.30 w warszawskim Instytucie Teatralnym (ul. Jazdów 1). Wstęp na wykład jest bezpłatny, natomiast wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Liczna miejsc jest ograniczona. cykl wykładów "W służbie kreatywności" - organizuje fundacja Creative Hub Akademia wraz z Instytutem Teatralnym.

Więcej: www.creativehub.pl