SZKIELET BRYŁ

TEKST: JOANNA SZCZYGIEŁ, ZDJĘCIA: JANINA TYNSKA

KRAKÓW 20.7.2017

ARCHITEKTURA DESIGN MIEJSCA

Charakter wnętrza apartamentu zaprojektowanego przez Mus Architects stworzył szkielet brył lewitujących w przestrzeni. Czarne ramy porządkują program funkcjonalny akcentując jego elementy składowe.

Celem interwencji projektowej jest mieszkanie, mieszczące się w odrestaurowanej starej kamienicy położonej w doskonałej lokalizacji (pod Wawelem) w Krakowie. Lokal jest nieduży, ma powierzchnię 46 m 2, ale wysokość 3,3 m w świetle pomieszczenia pozwoliła myśleć o lokalnym nawarstwieniu funkcji użytkowych i wytworzeniu antresoli. - Analizując wymagania i tryb życia klienta uznaliśmy za celowe maksymalizowanie otwartej przestrzeni dziennej (salon) i wytworzeniu ponad pasem wejściowym mieszkania sypialni na antresoli - przekonują projektanci. - Dzięki przyjętej aranżacji przestrzeni mogliśmy na małej powierzchni wypełnić pożądany plan funkcjonalny klienta i jednocześnie zachować otwartość przestrzeni dziennej otwierając się na niewątpliwe atuty miejsca – wysokie wnętrze, atrakcyjny balkon i duże okna oraz to, co znajduje się na zewnątrz domu.

Mieszkanie zostało zaprojektowane funkcjonalnie i nowocześnie. Język artykulacji estetycznej jest zwarty i minimalistyczny, a układ przestrzeni czytelny i dopasowany do potrzeb zleceniodawcy.

We wnętrzu dominuje biel uzupełniona drewnem jesionowym i czarnym szkieletem brył lewitujących w przestrzeni, które porządkują i akcentują elementy kompozycji.

Więcej na: www.musarch.pl