STUDIO RYGALIK SKOŃCZYŁO 5 LAT

MM

26.10.2011

WYDARZENIA

Studio Tomka Rygalika, najbardziej wziętego polskiego projektanta tworzącego dla takich marek jak Moroso, Noti, Iker czy Comforty, obchodziło pięciolecie. Urodzinowe przyjęcie odbyło się w sobotę podczas Łódź Design Festiwalu. Studio pękało w szwach, a pojawili się na nim nie tylko współpracownicy projektanta, ale także jego przyjaciele i znajomi oraz wielu fanów wzornictwa. Studio w sobotni wieczór było otwarte dla wszystkich.


- Chciałem, by w jednym miejscu i czasie pojawili się wszyscy, którzy tworzą rodzaj wspólnoty skupionej wokół pewnych tematów projektowych. To w takich pracowniach zawiązują się pewne znajomości, pojawiają się nowe możliwości i chęć współpracy - przyznaje 35-letni Tomek Rygalik.

I taką rolę odgrywa właśnie pracownia przy ul. Częstochowskiej w Łodzi, w której studio odchodziło 5. urodziny. Pracownia w rodzinnym mieście Tomka Rygalika jest związana ze studiem od samego początku, podczas poprzedniej edycji Łódź Design Festiwalu odbyła się w niej okolicznościowa wystawa.

Na urodzinowych gości czekały niespodzianki, jednak dla wszystkich najważniejsza stała się możliwość spotkania i rozmowy. O projektowaniu, przyszłości designu, wciąż wytwarzającej się energii twórczej rozmawiano przy ul. Częstochowskiej do późnych godzin. Na symbolicznym przyjęciu bawili się zarówno stali bywalcy pracowni, jak i festiwalowi goście i projektanci, którzy po raz pierwszy mieli okazję odwiedzić studio. Po raz kolejny w powietrzu i rozmowach pojawił się ten rodzaj twórczej synergii, o którą tam mocno zabiega Tomek Rygalik.

Więcej: www.tomekrygalik.com

Tomek Rygalik i Anna Maga z Muzeum Narodowego w Warszawie. fot. Wojciech Trzcionka

Pracownia przy ul. Częstochowskiej w Łodzi, w której studio odchodziło 5. urodziny. fot. Wojciech Trzcionka

Tomek Rygalik podpisał magazyny "Design Alive", które będzie można wygrać w naszym konkursie. fot. Wojciech Trzcionka

Podczas imprezy można było pojeździć na rowerze… podwieszonym pod sufitem. fot. Wojciech Trzcionka