Siedzisko, które zawróci w głowie

| DARIA GUBA

26 października 2010 | Rzeczy

Spun chair, czyli krzesło-bączek to nowy produkt włoskiej firmy Magis, zaprojektowany dla osób poszukujących niebanalnych wrażeń. – Staramy się robić rzeczy, które jeszcze nie istnieją – mówi twórca krzesła Thomas Heatherwick.

Spun chair, czyli krzesło-bączek to nowy produkt włoskiej firmy Magis, zaprojektowany dla osób poszukujących niebanalnych wrażeń. – Staramy się robić rzeczy, które jeszcze nie istnieją – mówi twórca krzesła Thomas Heatherwick.

Spun chair miał swoją premierę w Mediolanie, oglądała go też publiczność festiwalu w Londynie. W obu tych miejscach mebel zebrał bardzo dobre opinie. Zrównoważona w jednym punkcie konstrukcja siedziska działa na zasadzie bączka. Obrotowe, idealnie symetryczne krzesło tylko z pozoru wygląda jak zabawka. Solidne wykonanie z ciężkich tworzyw sztucznych, tym bardziej strachliwym gwarantuje bezpieczną stabilność. Krzesła-bączka można używać zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Projekt zrodził się w założonym przez Thomasa Heatherwicka londyńskim studiu projektowym, słynącym z unikalnych projektów wzorniczych. – W naszej fabryce staramy się tworzyć rzeczy niepowtarzalne, specyficzne dla danego miejsca. Wszystkim projektom nadajemy nadzwyczajną jakość, niezależnie czy jest to budynek, centrum handlowe, most czy publiczna rzeźba – tłumaczy twórca istniejącego od 1994 roku Heatherwick Studio, laureat tegorocznego London Design Medal.

Odbiegające od stereotypu podejście można zauważyć także w znanych na całym świecie, imponujących projektach Heatherwick’a. Dziełem 30-osobowego zespołu projektantów Heatherwick Studio jest m.in. klasztor w południowej Anglii, hotel-wieża na 300 osób w Hongkongu oraz angielski pawilon na Expo w Szanghaju w 2010 roku.

Siedzisko Spun Magis można kupić w sklepie A-TAK Design na ul. Żeligowskiego 43a w Łodzi lub zamówić na stronie internetowej www.atakdesign.pl. Jego cena to 295 euro netto.

Powiązane artykuły:

Funkcjonalne miejsce pracy. Eko i stylowo

Bureaurama

Wenecja | 7 sierpnia 2020

Kolekcja Bureaurama powstała z myślą o dynamicznym miejscu pracy

Wyrafinowany minimalizm [zdjęcia, wideo]

Wyrafinowane

Torre di Mosto | 8 sierpnia 2015

Ronan i Erwan Bouroullec i ich kolekcja Officina dla Magis.

To już pewne. Most ogrodów powstanie!

Most ogrodów

Londyn | 30 grudnia 2014

Mer Londynu dał zielone światło na budowę The Garden Bridge.

Studio Barber i Osgerby gościem Areny Design [zdjęcia]

Gwiazdy Areny

poznań | 14 listopada 2014

Barber i Osgerby gośćmi specjalnymi Arena Design 2015.