SIEDZISKO, KTÓRE ZAWRÓCI W GŁOWIE

DARIA GUBA

26.10.2010

RZECZY

Spun chair, czyli krzesło-bączek to nowy produkt włoskiej firmy Magis, zaprojektowany dla osób poszukujących niebanalnych wrażeń. - Staramy się robić rzeczy, które jeszcze nie istnieją - mówi twórca krzesła Thomas Heatherwick.

Spun chair miał swoją premierę w Mediolanie, oglądała go też publiczność festiwalu w Londynie. W obu tych miejscach mebel zebrał bardzo dobre opinie. Zrównoważona w jednym punkcie konstrukcja siedziska działa na zasadzie bączka. Obrotowe, idealnie symetryczne krzesło tylko z pozoru wygląda jak zabawka. Solidne wykonanie z ciężkich tworzyw sztucznych, tym bardziej strachliwym gwarantuje bezpieczną stabilność. Krzesła-bączka można używać zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Projekt zrodził się w założonym przez Thomasa Heatherwicka londyńskim studiu projektowym, słynącym z unikalnych projektów wzorniczych. - W naszej fabryce staramy się tworzyć rzeczy niepowtarzalne, specyficzne dla danego miejsca. Wszystkim projektom nadajemy nadzwyczajną jakość, niezależnie czy jest to budynek, centrum handlowe, most czy publiczna rzeźba - tłumaczy twórca istniejącego od 1994 roku Heatherwick Studio, laureat tegorocznego London Design Medal.

Odbiegające od stereotypu podejście można zauważyć także w znanych na całym świecie, imponujących projektach Heatherwick'a. Dziełem 30-osobowego zespołu projektantów Heatherwick Studio jest m.in. klasztor w południowej Anglii, hotel-wieża na 300 osób w Hongkongu oraz angielski pawilon na Expo w Szanghaju w 2010 roku.

Siedzisko Spun Magis można kupić w sklepie A-TAK Design na ul. Żeligowskiego 43a w Łodzi lub zamówić na stronie internetowej www.atakdesign.pl. Jego cena to 295 euro netto.

- Staramy się robić rzeczy, które jeszcze nie istnieją - mówi twórca krzesła Thomas Heatherwick. fot. ARC

Siedzisko Spun Magis można kupić w sklepie A-TAK Design. Jego cena to 295 euro netto. fot. ARC

Spun chair miał swoją premierę w Mediolanie, oglądała go też publiczność festiwalu w Londynie. fot. ARC