Obudowa notebooka została wyprodukowana z duraluminium, co pozwala na zachowanie niewielkiej wagi (1.31 kg) przy ekstremalnej wytrzymałości. fot. Materiały prasowe

SAMSUNG KONTRA MACBOOK AIR

TP

11.7.2011

RZECZY

Koreański Samsung rzuca wyzwanie ikonie branży technologicznej, firmie Apple. Nowa seria notebooków NP900 ma szansę z powodzeniem rywalizować z MacBook Air, jednym z najbardziej pożądanych ultramobilnych komputerów na rynku.

Na polskim rynku debiutuje właśnie jeden z najciekawszych modeli nowej serii notebooków Samsunga: NP900 X3A i5-2537M. Obudowa notebooka została wyprodukowana z duraluminium, co pozwala na zachowanie niewielkiej wagi (1,31 kg) przy ekstremalnej wytrzymałości, niemal dwukrotnie wyższej niż w przypadku klasycznego aluminium. Poza tym, ma on zaledwie 1,6 cm grubości, co w połączeniu z pozostałymi wymiarami obudowy (32.25 x 22.25 cm), czyni go zapewne liderem w kategorii "najbardziej mobilny i kompaktowy" notebook na rynku. A wewnątrz nie ma żadnych elementów ruchomych (np. wentylatory zastąpiono chłodzeniem pasywnym), co na pewno pozytywnie wpłynie na komfort korzystania z urządzenia.

W porównaniu z Apple MacBook Air, nowy Samsung NP900 wygrywa też nowocześniejszą konfiguracją podzespołów, co w efekcie wiąże się z większą wydajnością systemu, zarówno w zastosowaniach typowo biurowych, jaki i multimedialnych. Jego sercem jest Intel Core i5-2520M, czyli przedstawiciel najnowszej linii procesorów dostępnych obecnie na rynku. Podsystem graficzny obsługuje zintegrowany układ Intel HD Graphics 3000, co w połączeniu z wyświetlaczem LED HD (13.3 cala, 1366 x 768 pix) i wyjściem HDMI, stwarza doskonałe warunki do cieszenia się wszelkimi multimediami, filmami HD oraz nowoczesnymi grami 3D. Całość obsługuje 4 GB pamięci operacyjnej (DDR3).

Notebook został wyposażony w nowoczesny i wydajny dysk SSD o pojemności 128 GB. Użytkownik ma też do swojej dyspozycji dwa szybkie porty USB, umożliwiające podłączenie zewnętrznych dysków twardych, napędów płyt Blu-ray/DVD. Za komunikację z siecią, internetem i innymi urządzeniami odpowiadają interfejsy: WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth v3.0, (HS: high speed) plus wireless PAN. 6-komorowa bateria zapewnia nawet do 7 godzin pracy z dala od elektrycznego gniazdka.

Komputer kosztuje 6 tys. zł. Więcej na www.samsung.com i www.vobis.pl