ROSS LOVEGROVE NA WŁOSKIEJ ZIEMI


MAC


21.9.2011

WYDARZENIA

Trudno w to uwierzyć - jeden z najbardziej wziętych projektantów Ross Lovegrove dopiero teraz ma swoją pierwszą indywidualną włoską wystawę. Ekspozycję "Endless" można oglądać w galerii Cardi Black Box w Mediolanie.

Ta mediolańska galeria zasłynęła już wystawami poświęconymi wielkim osobowościom współczesnego projektowania. Po bardzo dobrze przyjętych prezentacjach: zeszłorocznej Matti Bonetti i tegorocznej Oskara Zięty, przyszedł czas na Rossa Lovegrove'a.

Na ekspozycji "Endless" można przede wszystkim obejrzeć projekty pochodzącego z Walii projektanta w ich eksperymentalno-badawczych odsłonach.

Ross Lovegrove, poza pracą dla przemysłu i wielu światowych marek, wciąż eksperymentuje z formą i materiałem. Wciąż podejmuje skomplikowane relacje pomiędzy przedmiotami produkowanymi seryjnie a tymi powstającymi w unikalnym wymiarze. Taki też ma charakter wystawa w Mediolanie: zaaranżowana na pograniczu onirycznego doświadczenia sprawia, że materia oraz nadana jej forma wspierają się na nieustannym "stawaniu się" przedmiotów. To galeryjne przeżywanie przedmiotów dodatkowo potęgują wszechobecne filmy wideo, towarzyszące prezentowanym przedmiotom.

Na ekspozycji są prezentowane nowe projekty Rossa Lovegrove'a: Long Liquid Bench oraz Liquid Shelving. W nich projektanta zastanawia problematyka struktury, wzajemnego przenikania się i przeistaczania form, anatomicznej redukcji przedmiotów. Stąd też "Endless" budzi skojarzenia z ekspozycjami rzeźb, to również próba dialogowania pomiędzy kulturą a naturą.

- Ross Lovegrove spokojnie przygląda się naturze i jej zasadom, by tworzyć jej współczesne kształty. W ten sposób tworzy nową formę dialogu, który przyczynia się do formułowania naszego współczesnego świata - przyznaje Maria Cristina Didero, kuratorka wystawy.

"Endless" w Cardi Black Box potrwa do 1 października.

W Mediolanie trwa indywidualna wystawa Rossa Lovegrove'a. fot. ARC

Ekspozycja jest zatytułowana "Endless". fot. ARC

Wystawa potrwa do 1 października. fot. ARC

Na ekspozycji są prezentowane nowe projekty Rossa Lovegrove'a. fot. ARC