RESTAURANT & BAR DESIGN AWARDS: LONDYN NAGRODZIŁ DIZAJNERSKIE LOKALE

MAC


12.7.2011

WYDARZENIA


W Londynie przyznano nagrody tegorocznej edycji Restaurant & Bar Design Awards. Konkurencja była niezwykle silna, w wyścigu po główne nagrody wzięło udział kilkadziesiąt restauracji, kawiarni, klubów i barów z całego świata. Ze względu na to, że konkurs odbywa się na Wyspach Brytyjskich, wprowadzono dwie kategorie: dla najlepszych dizajnerskich lokali w Zjednoczonym Królestwie oraz na tych, które funkcjonują w pozostałej części świata.

Najlepszymi restauracjami ze świata zostały japońska Look Out Cafe oraz australijska Cave, natomiast w kategorii bar zwyciężył Tazmania Ballroom z Hong Kongu.

Look Out Cafe w Hokkaido zaprojektowało studio Design Spirits, Cave w Sydney to projekt autorstwa Koichi Takady, natomiast Tazmania Ballroom jest dziełem studia Toma Dixona. Wszystkie lokale pozostawiły w pobitym polu inne restauracje, które postanowiły wziąć udział w tej zabawie.

Do konkursu przystąpiły m.in. lokale z Niemiec, Grecji, Hiszpanii, Meksyku, Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Australii, Kataru czy Kanady.

Jury oceniało zarówno architekturę i wyposażenie wnętrz, jak i ogólny klimat panujący w restauracjach, klubach czy barach a także menu, które serwują swoim klientom. Słowem wszystko to, co kształtuje charakter miejsca.

W jury konkursu zasiadali zarówno projektanci jak i specjaliści zajmujący się na co dzień branżą restauracyjną. Najbardziej znanym w tym gronie jurorem był Karim Rashid.

Konkurs miał kilkanaście różnych kategorii, w których wręczono wyróżnienia. W wewnętrznej, brytyjskiej walce najlepszą restauracją okazała się Busaba Eathai w Bicester do projektu biura David Archer Architects, z kolei palmę pierwszeństwa wśród barów otrzymał Smack w Leamington Spa, stworzony przez Steve'a Smitha i Adriana Baynesa.

Więcej: www.restaurantandbardesignawards.com

Busaba Eathai w Bicester. fot. Materiały prasowe

Restauracja Cave w Sydney. fot. Materiały prasowe

Tazmania Ballroom w Hong Kongu. fot. Materiały prasowe

Japońska restauracja Look Out Cafe. fot. Materiały prasowe

Bar Smack w Leamington Spa. fot. Materiały prasowe