RED DOT: NAJLEPSI STYLIŚCI PRACUJĄ W PORSCHE

MAC

6.7.2012

WYDARZENIA

W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy jeden z ostatnich werdyktów tegorocznej edycji konkursu Red Dot Award. Peter Zec, jego pomysłodawca i dyrektor generalny podczas konferencji prasowej ogłosił, że "Zespołem projektowym 2012 roku" została ekipa Porsche AG.

"Red Dot: Design team of the year" jest jedną z najważniejszych nagród w świecie designu, jej laureatami w latach ubiegłych zostały m.in. marki Grohe, Adidas, Apple czy BMW. Nagrodę przyznaje się zarówno za osiągnięcia konstrukcyjne jak i wizję prowadzenia przedsiębiorstwa.

Od kilkudziesięciu lat eksperci z całego świata oceniają tysiące zgłoszonych produktów, przyznając nagrody w rozmaitych kategoriach konkursowych. Wśród nich jedna jest szczególna - to właśnie "Red Dot: Design team of the year", czyli nagroda honorowa, która wyróżnia strategię zrównoważonego projektowania, jednak projektanci i producenci nie mogą się o nią ubiegać poprzez zgłoszenia. - Przez dziesięciolecia legendarny samochód sportowy potrafił połączyć codzienną praktykę ze sztuką inżynierii i projektowania w szczególny sposób. Tym samochodem jest Porsche 911. Na linii łączącej innowacyjność z tradycją Porsche zawsze udawało się opracować model 911, przechodząc płynnie z jednego pokolenia użytkowników do kolejnego, zawsze pozostając wiernym sobie - przyznają zgodnie organizatorzy konkursu w Essen, przyznający prestiżowe wyróżnienie.

Temu zadaniu od 2004 roku w zespole Porsche poświęca się szef stylistów w Porsche - Michael Mauer wraz ze swoim 80-osobowym zespołem. I nie ma znaczenia nad jakim modelem pojazdu pracuje: czy jest to model 911, Cayenne czy Panamera zawsze wiemy, że mamy do czynienia z tą słynną marką, która stara się zachowywać tożsamość poprzez filozofię firmy opierającej się na zachowaniu ciągłości projektowej i otwartości na nowe rozwiązania obowiązującej w przedsiębiorstwie. - Porsche 911 jest przykładem symbiozy pomiędzy tradycją a innowacyjnością. Porsche doprowadziło tą równowagę do perfekcji, tworząc tożsamość swoich produktów - mówił Peter Zec, przyznając zespołowi nagrodę.

Michael Mauer i jego zespół w ostatnich latach otrzymał kilka tytułów "Red Dot Award: product design". W tym roku natomiast 911 Porsche Carrera otrzymało nagrodę "Red Dot: Best of the best", przyznawaną za przełomowe projekty. - Mój zespół i ja jesteśmy bardzo dumni, że otrzymaliśmy dwie najbardziej prestiżowe nagrody w tym roku. Oznacza to, że prowadzimy właściwą filozofię projektowania. Dzięki naszej pracy mamy pewność, że Porsche jest rozpoznawalną marką od dziesięcioleci. A jakość naszego projektu wynika z wartości, którym hołdujemy w firmie: tradycji i innowacji, sportowemu charakterowi i codziennej praktyczności. Tej unikalnej kombinacji towarzyszy przekonanie, że dobry projekt musi być szczery, funkcjonalny i ponadczasowy i to właśnie te cechy określają charakterystyczny wygląd Porsche.

Gala wręczenia nagród odbyła się w Aalto-Theater w Essen w poniedziałkowy wieczór. Obecni na niej byli również Polacy, którzy w tym roku zdobyli aż osiem Red Dotów.

Więcej: www.red-dot.org i www.porsche.com

Szef stylistów w Porsche - Michael Mauer. fot. Materiały prasowe

Zespołem projektowym 2012 roku została ekipa Porsche AG. fot. Materiały prasowe

Wystawa tegorocznych nagród. fot. Materiały prasowe

Wśród odbierających prestiżową nagrodę byli również Polacy, m.in. Anna Vonhausen (na zdjęciu w środku) - projektantka i dyrektor kreatywna firmy Sitag, która w tym roku otrzymała nagrodę Red Dot za projekt fotela biurowego Woodi. fot. Materiały prasowe