RED DOT: LENOVO PROJEKTANTAMI ROKU

MAK

ESSEN 26.4.2013

DESIGN LUDZIE STYL ŻYCIA WYDARZENIA

Jedną z najważniejszych nagród w świecie designu: Red Dot: Design team of the year otrzymało Lenovo wraz z User Experience Team. Tym samym znany producent sprzętu komputerowego dołączył do prestiżowego grona laureatów nagrody, w którym znajdują się już LG, Apple, Grohe, Sony czy Porsche.

Podobnie jak i w minionych latach również i w tym roku jury "Czerwonej kropki" nie miało łatwego zadania. Tylko w kategorii "red dot award: product design 2013" 37 członków jury oceniało w sumie 4662 zgłoszonych produktów. Z kolei "red dot: design team of the year" to honorowa nagroda, chyba jedna z najbardziej pożądanych przez producentów i projektantów na całym świecie. Co roku są nią nagradzane zespoły projektowe, które nie tylko stawiają na innowacyjność, ale także wyznaczają nowe standardy.

Lenovo ma sporo sukcesów, związanych z Red Dot, produkty marki nagradzano w minionych latach, a w tym oraz zeszlym roku jej produkty wyróżniano najwyźszymi nagrodami, czyli "red dot: best of the best". Petr Zec, inicjator i dyrektor nagrody podkreśla znaczenie Yao Yingjia, szefa Design and User Experience Centre w Lenovo. - Odnalazł prawdziwy język designu, który jest zrozumiały na całym świecie. Jego otwartość znajduje odzwierciedlenie w unikalnych formach i aplikacjach, a także w zakresie korzystania z oryginalnych materiałów, nieznanych jak dotąd w komputerach przenośnych czy tabletach - przyznał Petr Zec.

- Ta historyczne nagroda ma ogromne znaczenie dla naszego zespołu projektowego. Podkreśla znaczenie pracy, jaką wykonujemy od lat. Lenovo stara się być liderem na rynku, i aby osiągnąć ten cel nadal będziemy stosować naszą strategię, opierającą się na doświadczeniu, ale i dalekowzroczności oraz innowacyjności, tak aby naszym klientom dawać produkty niezawodne, funkcjonalne, wydajne, miłe dla oka i oczywiście łatwe w użyciu. Ta nagroda dla całego zespołu jest dla nas inspiracją i zarazem zachętą, aby wciąż podążać dalej i nie szczędzić wysiłków, by stawać się wciąż lepszymi - przyznał Yao Yingjia, wiceprezydent Lenovo i zarazem szef Design and User Experience Centre.

Tym samym projektowy team Lenovo dołączył do reddotowego "Hall of Fame", w którym może liczyć na znakomite towarzystwo dotychczasowych laureatów: LG, Apple, Grohe, Sony czy Porsche, które zapewniło sobie miejsce zaszczytnym gronie w zeszłym roku.

Nagroda dla zespołu Lenovo zostanie wręczona 1 lipca podczas uroczystej gali w Aalto-Theater w Essen.

Więcej: www.red-dot.org