RED DOT: DIZANJERSKI OSKAR DLA GROHE

TWO

5.7.2011

WYDARZENIA

Główny projektant firmy Grohe Paul Flowers i jego zespół otrzymali we wtorek tytuł Red Dot: Design team of the year - jedną z najważniejszych nagród w świecie designu. Wcześniej tytuł ten odebrały firmy m.in. Bose, BMW, Adidas, Apple, Sony i Audi.

Nagrody wręczono podczas wtorkowej gali Red Dot w Aalto Theater w niemieckim Essen. Wzięło w niej udział 1200 gości z całego świata. - To jak otrzymanie Oscara w branży filmowej - przekonywał Paul Flowers. Firma Grohe otrzymała w ostatnich latach w sumie cztery nagrody Red Dot Best of the Best, z których ostatnia została przyznana w tym roku za kolekcję Grohe Digital. - Chcieliśmy stworzyć coś więcej, nie tylko same produkty. Jakość, technologia i ochrona środowiska - to wszystko nasi klienci uważają za kwestie podstawowe. Mieliśmy jednak większe ambicje: pragnęliśmy sprawić, aby klienci pokochali nasze produkty. Udało nam się to osiągnąć dzięki wysiłkom w dziedzinie designu - dodał główny projektant w firmie produkującej armaturę łazienkową.

- W czasach postępującej globalizacji firmy mogą znaleźć się w sytuacji, w której muszą pokazać swoją wartość, stawiając czoła nowym wyzwaniom - tłumaczył prof. dr Peter Zec, pomysłodawca i dyrektor generalny Red Dot Design Award. - Najlepszym na to sposobem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań, które zaskoczą wszystkich, również ludzi z branży. Firma Grohe w swojej burzliwej historii znalazła się w podobnej sytuacji, ale wysiłki na polu designu podjęte w ciągu ostatnich pięciu lat sprawiły, że jej siła w stosunku do konkurencji znacząco wzrosła. Design to istotny czynnik wzrostu wartości. Jego znaczenie doceniło także kierownictwo firmy Grohe.

Firmę założył w 1936 roku Friedrich Grohe. Obecnie studio projektowe składa się z 17-osobowego zespołu na czele którego stoi Paul Flowers, wiceprezes firmy ds. wzornictwa. Międzynarodową karierę rozpoczynał od pracy dla rozmaitych prestiżowych pracowni projektowych w Londynie. Następnie pracował jako projektant dla największych na świecie korporacji, takich jak IBM, Electrolux oraz Philips. W 2005 roku dołączył do producenta armatury łazienkowej. - Szczególnie w ostatnich latach nasza firma dbała o wysoki poziom designu, który z kolei przełożył się na stały wzrost wartości marki Grohe - przekonywał podczas gali dyrektor generalny firmy David J. Haines.

W tym roku nagrody Red Dot odebrały też trzy firmy z Polski za ssak chirurgiczny Combo, piekarnik Integra (Amica) oraz wannę łazienkową (Marmorin).

Więcej: www.grohe.pl i www.red-dot.org

Obecnie studio projektowe Grohe składa się z 17-osobowego zespołu na czele którego stoi Paul Flowers, wiceprezes firmy ds. wzornictwa. fot. Materiały prasowe

Nagrodę odebrał główny projektant firmy Grohe Paul Flowers. fot. Materiały prasowe

Nagrody wręczono podczas wtorkowej gali Red Dot w Aalto Theater w niemieckim Essen. Wzięło w niej udział 1200 gości z całego świata.

Firma Grohe otrzymała w sumie cztery nagrody Red Dot Best of the Best, z których ostatnia została przyznana w tym roku za kolekcję Grohe Digital. fot. Materiały prasowe