PRZEMIANY W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

MAC


27.8.2011

WYDARZENIA

Warsztaty ekologicznego projektowania będą towarzyszyć Festiwalowi Przemiany, który zaplanowano na pierwsze dni września w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

Zajęcia pod nazwą 70% Pojemnik to pomysł Grupy projektowej Wzorowo i będą nawiązywać do idei zastosowania w projektowaniu naturalnej propozycji. - Zarówno człowiek, jak i Ziemia składają się w 70 procentach z wody. Inspirując się tą myślą uczestnicy warsztatów będą projektować własne pojemniki, korzystając ze zużytych opakowań. W ten sposób można stworzyć wazon, konewkę, flakon na perfumy, wannę, termofor, dzbanek. Jedyną granicą jest wyobraźnia - przyznają projektanci z Wzorowo. Warsztaty poprowadzą: Agnieszka Bar, Agnieszka Kajper i Karina Marusińska.

Festiwal Przemiany odbędzie się w Warszawie od 1 do 4 września. W programie imprezy można znaleźć wydarzenia o charakterze artystycznym, naukowym, warsztatowym i dokumentalnym. Będą się one odbywać jednocześnie po obu stronach Wisły: w Centrum Nauki Kopernik, Cudzie nad Wisłą, na nadwiślańskim nabrzeżu i w starej części Pragi Północ.

Warsztaty z grupą Wzorowo zaplanowano na 2 września, od godz. 16.00 do 20.00 oraz 3 września w godz. 11.00-15.00. Udział w nich jest bezpłatny, aby wziąć w nich udział, trzeba wcześniej zarezerwować sobie miejsce. Odbędą się w Galerii Plenerowej CNK.

Więcej: www.przemianyfestiwal.pl

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. fot. Materiały prasowe

Zajęcia 70% Pojemnik to pomysł Grupy projektowej Wzorowo. fot. Materiały prasowe