Nowy Folk Design trwa do piątku.

PROJEKTANCI TWORZĄ, A TY MOŻESZ ICH OCENIAĆ

TWO

17.11.2010

WYDARZENIA

Od poniedziałku do piątku w Poznaniu odbywają się warsztaty dla projektantów Nowy Folk Design. Uczestnicy pracują nad innowacyjnymi projektami biżuterii, odzieży i wyposażenia wnętrz inspirowanymi folkiem.

Wyjątkowość warsztatów polega na wykorzystaniu innowacyjnego narzędzia projektowania Co-creation opartego na współtworzeniu produktów z przyszłymi użytkownikami. W tym celu powstał portal www.nowyfolk.pl, na którym przez cały czas trwania warsztatów internauci mogą oceniać powstające szkice, projekty, komentować przebieg prac. Dzięki pozyskanym informacjom projekty będą ewaluowały tak, aby odpowiadały realnym potrzebom odbiorców.

W roli ekspertów - opiekunów kreatywnych poszczególnych grup występują doświadczeni projektanci: Monika Jakubiak, Anna Orska oraz Marteen Baptist. Najlepsze projekty zostaną wdrożone w firmach biorących udział w wydarzeniu: Meble Vox, Solar, Kruk.

Nowy Folk Design to już druga edycja warsztatów, których organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, a realizatorem Pro Design - instytucja non profit, której celem jest promocja designu i wspieranie biznesu w sektorach kreatywnych.