Justyna Kucharczyk zaprojektowała (wraz z Andrzejem Sobasiem) system informacji wizualnej Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. fot. Andrzej Sobaś

PRIMUM NON NOCERE. TAKŻE W DESIGNIE!

MM

23.2.2011

WYDARZENIA

Kolejne spotkanie cyklu "O projektowaniu" zaplanowano na czwartek 24 lutego w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie. Jego gościem będzie Justyna Kucharczyk, projektantka i wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Najbliższe spotkanie będzie już czwartym z kolei - co miesiąc organizatorzy, czyli MIK oraz Wydawnictwo Karakter zapraszają na rozmowy poświęcone projektowaniu graficznemu, w jak najszerszym ujęciu i w wielu kontekstach. Na spotkania są zapraszani zarówno projektanci jak i teoretycy designu. Wszyscy oprócz rozmów i wykładów mają również dodatkowe zadanie: stworzą plakat do hasła: "Kultura jest jak tlen”, który stanie się zarazem elementem kampanii promocyjnej MIK-u.

Podczas najbliższego, czwartkowego spotkania zatytułowanego "Po pierwsze nie szkodzić. Komunikacja wizualna w przestrzeni publicznej" jako gość pojawi się Justyna Kucharczyk, projektantka oraz wykładowczyni ASP w Katowicach, współautorką m.in. systemu informacji Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.

Czwartkowe spotkanie w MIK (Kraków, ul. Karmelicka 27) poprowadzi Przemek Dębowski, grafik, projektant, współzałożyciel wydawnictwa Karakter, wydawca książki "PGR. Projektowanie graficzne w Polsce". Początek o godz. 18.30.