POZNAŃ-BERLIN: DWIE WYSTAWY, DWÓCH MIAST

TWO

17.2.2012

WYDARZENIA

"Kod miasta" i "ID Berlin - Industrial Design Competence" to wystawy promujące design dwóch metropolii - Poznania i Berlina. Obie ekspozycje będą miały miejsce w dniach 6-15 marca w Concordia Design w Poznaniu. Wernisaż 6 marca o godz. 18.00.

"Kod miasta" to tytuł wystawy, której ideą jest pokazanie potencjału twórczego Poznania przez sylwetki projektantów i marki kierujące się designem w swojej strategii. - Design rozumiemy tu jako projektowanie produktów, usług, komunikacji, architektury, przestrzeni publicznej, grafiki, mody, a także jako proces w zarządzaniu - wyjaśnia Monika Torkarska, rzeczniczka prasowa Concordia Design. Projektanci i marki biorące udział w wystawie to: Mariusz Małecki, Paweł Grobelny, Tomasz Augustyniak, Anna Orska, Magdalena Sikorska, Magdalena Pilaczyńska, Natalia Jaroszewska, Joanna Polińska, Mikołaj Wierszyłłowski, Piotr Kuchciński, AnoMalia, MindSailors, Solar, Meble Vox, Grupa Allegro, Stary Browar, Yes, Apart, Lisner, Port Lotniczy Ławica, Solaris, Nivea Polska, Volkswagen Poznań, W. Kruk i School of Form.

Druga z wystaw "ID Berlin - Industrial Design Competence" pokazuje Berlin jako centrum designu przemysłowego i miejsce powstawania innowacyjnych produktów o wyjątkowym znaczeniu międzynarodowym. Wystawa przedstawia pracę projektantów od szkiców po ostateczne produkty. Zobaczymy nie tylko skończone produkty, ale także prototypy, modele, rozwój procesów. Design przedstawiony jest tu jako multidyscyplinarny proces. Wystawa była już pokazywana w Hannowerze i Honkongu.

Wernisaż 6 marca o godz. 18.00. Organizatorami wydarzenia są miasto Poznań oraz Concordia Design. Wystawy wpisują się targi Arena Design, które odbywają się w dniach 5-8 marca.

Więcej: www.concordiadesign.pl, www.arenadesign.pl, www.id-berlin.info

Port Lotniczy Ławica w Poznaniu po rozbudowie. Proj. Studio ADS. fot. Materiały prasowe

Stół H2, proj. Piotr Kuchciński. fot. Materiały prasowe

System identyfikacji Heiligenhafen. fot. Materiały prasowe