Konkurs ma bardzo pojemną formułę, i jak dotychczas swój udział zgłaszały firmy o różnorodnych profilach działalności. fot. Wojciech Trzcionka

POSZUKAJĄ ŚLĄSKIEJ RZECZY

MM

24.3.2011

WYDARZENIA

Już po raz szósty Zamek Cieszyn organizuje konkurs "Śląska Rzecz". Dzięki niemu poznamy najlepsze produkty powstałe w województwie śląskim w zeszłym roku. Czy projektanci i producenci mają się czym pochwalić? Odpowiedź poznamy 3 czerwca.

Wciąż jednak są przyjmowane zgłoszenia do konkursu. Mogą wziąć w nim udział reprezentanci rozmaitych środowisk i profesji. Organizatorzy zapraszają projektantów, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, samorządy, instytucje kultury z terenu Śląska, których produkty i projekty graficzne zostały wdrożone w 2010 roku. Udział w konkursie dla wielu z nich może okazać się bardzo prestiżową sprawą - laureaci nie tylko bowiem otrzymają prawo do posługiwania się tytułem "Śląskiej Rzeczy", ale również dzięki zgłoszeniu mogą swoje produkty i projekty promować.

Konkurs ma bardzo pojemną formułę, i jak dotychczas swój udział zgłaszały firmy o różnorodnych profilach działalności. Wśród nich znajdowali się m.in. producenci np. mebli, wózków dziecięcych, lamp, sprzętu sportowego, czy żywności, jak i projektanci książek, wydawnictw czy stron www. - Zapraszamy wszystkich, którzy dzięki podjęciu współpracy z projektantem kreują nową jakość śląskich wyrobów - deklarują organizatorzy konkursu.

W gronie laureatów "Śląskiej Rzeczy" znajdują się m.in. Moho Design, Famed S.A., Skoff Sp. z o.o., GTL S.A., Pracownia Sprzętu Alpinistycznego Małachowski, Ars Cameralis Silesiae Superioris, Galeria Kronika, Zakład Inżynierii Ruchu i Hi Mountain.

Wszystkie nagrodzone projekty i produkty są prezentowane na okolicznościowych wystawach, najpierw w Cieszynie, następnie w Katowicach oraz Łodzi.

Termin zgłaszania projektów do 6. edycji "Śląskiej Rzeczy" mija 11 kwietnia. Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy na: www.zamekcieszyn.pl. Laureatów konkursu poznamy 3 czerwca podczas uroczystego rozstrzygnięcia w Zamku Cieszyn.