PechaKucha Night Łódź Summer odbędzie się 29 lipca.

POGAWĘDKI W WILLI GROHMANA

MAC


12.7.2011

WYDARZENIA

Ruszył nabór do letniej edycji PechaKucha w Łodzi po patronatem DesignAlive.pl. Ta impreza, choć w Polsce stosunkowo młoda, na stałe wpisała się już w pejzaż projektowy. Bardzo dobrze zadomowiła się właśnie w Łodzi, gdzie odbędzie się po raz piąty.

Pierwsza prezentacja PechaKucha odbyła się przed ośmiu laty w Tokio, i powstała z inicjatywy dwójki architektów: Astrid Klein i Mark Dytham z Klein Dytham Architecture. Od tego czasu rozpoczęła pochód po całym świecie, obecnie regularnie spotkania odbywają się w ponad 400 miastach, także polskich. Pierwsza edycja imprezy w Łodzi odbyła się w zeszłym roku.

PechaKucha jest wydarzeniem niekomercyjnym, na którym uczestnicy z całej Polski nie tylko rozmawiają ze sobą (zresztą nazwa imprezy po japońsku oznacza "pogawędkę"), ale także wymieniają się doświadczeniami, zainteresowaniami czy pomysłami. - Prezentować może się każdy, kto ma coś ciekawego do pokazania i powiedzenia - wiek, status zawodowy czy materialny są bez znaczenia - liczy się inwencja! PechaKucha ma być okazją do spotkań ludzi twórczych, do pokazania ciekawych projektów szerszej publiczności i swobodnej wymiany myśli - informują organizatorzy.

Każdy z uczestników prezentuje się według schematu 20x20, czyli 20 slajdów, gdzie na każdy z nich przypada 20 sekund, w sumie więc prezentacja trwa 6 minut i 40 sekund. W tym czasie musi zaprezentować swój pomysł, o którym zdaniem autora, powinien dowiedzieć się cały świat.

Aby wziąć udział w kolejnej edycji PechaKucha, trzeba wysłać maila do organizatorów (pechakucha.ldz@gmail.com), podając kilka informacji: imię i nazwisko, wiek, zajęcie, obecną pracę, dane kontaktowe - telefon, e-mail, strona www oraz temat i krótki opis planowanej prezentacji wraz z załączeniem trzech przykładowych slajdów. Zgłoszenia są przyjmowane do 20 lipca.

Wakacyjną edycję spotkania zaplanowano na 29 lipca na Letnisku Księży Młyn w Willi Grohmana (ul. Tylna 9/11). Początek o godz. 21.00. PechaKucha Night Łódź Summer organizuje Grupa Cukier oraz Letnisko Księży Młyn. Portal Designalive.pl jest patronem medialnym wydarzenia.