POCZUJ SENSORYCZNE DOZNANIA

TWO

14.10.2011

WYDARZENIA

Niezwykłe lampy, wykonane z Corianu zaprezentuje podczas festiwalu Łódź Design firma DuPont. Po raz pierwszy, i jak na razie jedyny, zostały one pokazane w tym roku na targach w Mediolanie.

Wystawa “The Fresh Light of Corian” będzie obejmowała świetlne przedmioty zaprojektowane przez projektantów z Republiki Czeskiej i Polski. Wszystkie wykonane zostały z powierzchniowego materiału Corian firmy DuPont, który oferuje wyjątkowe właściwości estetyczne i jest wykorzystywany na całym świecie przez kreatywnych projektantów i firmy w różnych kulturach, i niemal nieograniczonej ilości aplikacji.

- Jesteśmy na festiwalu w Łodzi po raz czwarty i co roku staramy się zaprezentować inne możliwości materiału Corian, który rozpoczął nową erę w projektowaniu, oferując architektom i projektantom wyjątkowe możliwości modelowania, jak również unikalną estetykę, sensoryczne doznania i specjalną możliwość interpretowania światła. Wystawa "The Fresh Light of Corian" zaproponuje różne inspirujące przedmioty świetlne udowadniając, że nie tylko teatr może stworzyć magiczny czas i miejsce - mówi Andrzej Wojciechowski z firmy DuPont.

W wystawie biorą udział projektanci: Jaroslav Bejvl (Preciosa-lustry), René Šulc (Inveno Design Studio), Jaro Vetvicka (Jaro Erwerth Design), Dorota Koziara (Dorota Koziara Studio) oraz Przemyslaw Stopa (Massive Design). Lampy z Corianu wykonały firmy: Acrea i Blatcor (Polska) oraz Exx Stone, DCH Sincolor i Amos Design (Republika Czeska).

Po raz pierwszy, i jak na razie jedyny, lampy z Corianu zostały pokazane w tym roku na targach w Mediolanie. Niestety, na razie nie trafią do sprzedaży.

Wystawę "Fresh Light of Corian(r)" będzie można oglądać podczas Łódź Design Festiwalu w dniach 20-30 października w Centrum Festiwalowym, ul. Targowa 35. Otawrcie 20 października o godz. 18.30.

Więcej: www.corian.pl i www.lodzdesign.com

Lampa Giulia. Projekt Jaro Vetvicka. fot. Materiały prasowe

Octopus Maxi. Projekt René Sulc. fot. Materiały prasowe

Mystery. Projekt Jaroslav Bejvl. fot. Materiały prasowe

Iceberg. Projekt Dorota Koziara. fot. Materiały prasowe