Uczestnicy "Peczakczy" prezentują swoje pomysły według prostego schematu: 20 × 20, czyli 20 slajdów po 20 sekund na jeden slajd, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. fot. ARC

PECHAKUCHA JUŻ CZEKA

TWO

25.11.2010

WYDARZENIA

PechaKucha (czyt. Pe Czak Cza, po japońsku "pogawędka") to niekomercyjna i otwarta impreza, na której zbierają się przedstawiciele różnych zawodów i opowiadają o swoich pomysłach, projektach, czy zainteresowaniach. Zaprezentować może się każdy, kto ma coś ciekawego do pokazania i powiedzenia - wiek, status zawodowy, czy materialny są bez znaczenia - liczy się inwencja.

Pomysłodawcami formuły są architekci Astrid Klein i Mark Dytham z tokijskiego studia Klein Dytham Architecture. Pierwszy wieczór PechaKucha odbył się w Tokio w 2003 roku. Obecnie impreza odbywa się już w 384 miastach na całym świecie. Łódź dołączyła do międzynarodowej społeczności PechaKucha 20 sierpnia 2010 roku.


Uczestnicy "Peczakczy" prezentują swoje pomysły według prostego schematu: 20 × 20, czyli 20 slajdów po 20 sekund na jeden slajd, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Tematem może być prawie wszystko: właśnie utworzona kreatywna przestrzeń, budynek, projekt mebli, kampania reklamowa, kolekcja ubrań, grafika, nowy event, inicjatywa społeczna, czy po prostu pomysł, o którym powinien dowiedzieć się cały świat.PechaKucha Night Łódź vol. 2 odbędzie się 17 grudnia w klubokawiarni MS Cafe, początek o godz. 20.00. Przewidziane jest również afterparty.

Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w wieczorze PechaKucha proszeni są o przesłanie zgłoszeń do 3 grudnia na adres: pechakucha.ldz@gmail.com. Więcej informacji na: pechakuchalodz.blogspot.com.