ÓSMA EDYCJA KONKURSU JUMPTHEGAP. STARTUJ!

TEKST: JUS, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

BARCELONA 27.2.2019

DESIGN WYDARZENIA

Ósma edycja międzynarodowego konkursu Roca jumpthegap®, została otwarta 10 października w Schusev State Museum of Architecture w Moskwie. Tym samym rozpoczął się okres rejestracji na stronie.

Globalny konkurs wspiera młodych utalentowanych architektów i projektantów - zarówno studentów jak i tych zawodowo czynnych, którzy nie ukończyli 40. roku życia. Prezentuje innowacyjne, zrównoważone rozwiązania łazienki przyszłości i ich autorów. Od pierwszej edycji w 2004 roku jumpthegap® współpracuje z Barcelona Centre de Disseny, uzyskując w siedmiu edycjach 20 600 uczestników ze 134 krajów świata.

Okres rejestracji jest otwarty na oficjalnej stronie www.jumpthegap.net do 27 marca 2019. Składanie projektów jest możliwe do 25 kwietnia 2019. Okres pierwszej selekcji odbędzie się w maju, a w czerwcu już z finałowych prac zostaną wyłonieni laureaci. Ceremonia wręczania nagród z finalistami i ogłoszenie wyników odbędzie się w Barcelonie w Disseny Hub Museum 10 października 2019.

Konkurs zakończy się wyborem trzech nagrodzonych prac w trzech kategoriach. Kategorie dla profesjonalistów i studentów otrzymają nagrody w wysokości 10 000 euro każda. W specjalnej kategorii, którą nagradza fundacja We Are Water za projekt uwzględniający problematykę zrównoważonego rozwoju nagroda wyniesie 6000 euro.Uroczyste otwarcie konkursu rozpoczęło się od prezentacji członków Jury, z przewodniczącym, wielokrotnie nagradzanym brazylijskim architektem - Ruy Ohtake, na czele. Nową edycję konkursu rozpoczął wykład w ramach jumpthegap®(talk) wygłoszony przez top architekta z biura VOX Architects w Moskwie - Borisa Voskoboynikova. Wykładowi towarzyszyła mobilna wystawa „Next Bath Experience”. Pełna audiowizualna wersja wystawy była prezentowana w Disseny Hub Museum w Barcelonie ostatniej jesieni. Ekspozycja skupia prace z siedmiu edycji konkursu wokół 5 tematów. Wszystko po to, aby wyjaśnić i zmniejszyć dystans teraźniejszości i przyszłych rozwiązań.

Od pierwszej edycji jury jumpthegap® jest szczególne. To zespół profesjonalistów z dziedziny architektury i designu. W tej edycji przewodniczący jury to brazylijski architekt Ruy Ohtake. Pozostali członkowie jury to top architekci z różnych krajów świata: Emilio Cabrero (Meksyk) - dyrektor stolicy światowego designu 2018 i tygodnia design’u Mexico City World Design Capital 2018 and the Design Week in Mexico; Murat Tabanlıoğlu (Turcja) - założyciel biura Tabanlıoğlu Architects, profesor, wykładowca i kurator; Dorota Koziara (Polska) - projektantka, artystka, kuratorka; Boris Voskoboynikov (Rosja) - dyrektor studia VOX Architects i zdobywca wielu międzynarodowych i rosyjskich nagród; Carlo Ratti (Włochy) - architekt, inżynier, profesor, partner-założyciel biura projektowo-innowacyjnego Carlo Ratti Associati; Josep Congost (Hiszpania) - dyrekor Centrum Designu Roca i Isabel Roig (Hiszpania) - generalny dyrektor Barcelona Design Center i były prezydent Bureau of European Design Associations.

Więcej na: www.jumpthegap.net i www.roca.pl