One Day Design Challenge by Roca

Katowice | Tekst promocyjny

11 stycznia 2018 | Design | Wydarzenia |

Pierwsza polska edycja konkursu „One Day Design Challenge by Roca” odbędzie się 17 lutego 2018 roku w ramach targów 4 Design Days (Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice). Uczestnicy konkursu zmierzą się z wyzwaniem zaprojektowania oryginalnych rozwiązań i innowacyjnych koncepcji łazienkowych w czasie krótszym niż siedem godzin.

„One Day Design Challenge” to organizowany przez Roca globalny konkurs dla studentów, młodych architektów oraz projektantów do 30. roku życia. W tym roku po raz pierwszy zawita do Polski. 17 lutego (sobota), w trakcie targów targów 4 Design Days, uczestnicy zmierzą się z niezwykłym wyzwaniem zaprojektowania w ciągu jednego dnia innowacyjnych produktów, z obszaru przestrzeni łazienkowej. W polskiej edycji konkursu udział wziąć mogą tylko obywatele Polski.

Konkurs rozpocznie się prezentacją zadania. Uczestnicy będą mieli niecałe siedem godzin na przygotowanie projektu. Następnie prace konkursowe zostaną złożone na ręce jury, które dokona ich oceny i ogłosi wyniki podczas ceremonii przyznania nagród. W czasie gdy jury będzie obradować, uczestnicy konkursu zostaną zaproszeni na cocktail party.

Twórcy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody wysokości, odpowiednio, 1000, 700 i 400 euro. Jury może dodatkowo przyznać specjalną nagrodę Fundacji We Are Water o wartości 400 euro. Będzie to nagroda za projekt wyróżniający się w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i wpisze się w wartości reprezentowane przez Fundację.

W skład jury konkursu wejdą: Jerzy Wuttke, Przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, który kieruje dyplomową pracownią Projektowania Produktu na ASP Katowice; Tomasz Konior, główny architekt w Konior Studio; Tomek Rygalik, projektant kurator i wykładowca; Agnieszka Kaczmarka, Prezes Katowickiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich i Architekt oraz Xavier Torras, Brand Communication Director w Roca i przewodniczący Fundacji We Are Water. Jury w tym składzie oceni kreatywność, innowacyjność i wpasowywanie się prac konkursowych w ważną dla firmy ideę zrównoważonego rozwoju. Taka formuła konkursu pozwoli uczestnikom sprawdzić swoją umiejętność pracy pod presją czasu i zdobyć uznanie na wczesnym stadium kariery zawodowej.

mailing

Należy podkreślić, że Roca od lat angażuje się w projekty z zakresu innowacji i projektowania – „One Day Design Challenge” jest jednym z nich. Wspiera on młodych projektantów w ich dążeniu do zdobycia rozpoznawalności. Początkowo organizowany był tylko w Hiszpanii, gdzie najbliższa edycja będzie już siódmą z kolei. W roku 2015 podjęto decyzję o rozszerzeniu konkursu na inne kraje, aby zapewnić młodym ludziom dobrą platformę do rozwoju kreatywności i zdobywania doświadczenia w świecie profesjonalistów. Zorganizowano go wówczas w Dubaju i Hong Kongu. W roku 2017 odbyły się pierwsze edycje w Anglii, Portugali, Rosji i Omanie. W 2018 do listy biorących udział w konkursie dołączą: Polska, Chorwacja, Brazylia, Argentyna i Bułgaria.

Więcej o konkursie można przeczytać na jego stronie: www.onedaydesignchallenge.net
Rejestracja: tutaj

Kiedy: 17 lutego (sobota)
Gdzie: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice, ul. Olimpijska 11
9.00 – Rejestracja
9.30 – Prezentacja zadania konkursowego
9.45-16.00 – Czas na opracowanie projektów (z przerwą na lunch)
16.00 – Obrady Jury i poczęstunek (cocktail party)
18.00 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
19.00 – Zakończenie konkursu

ODDCbyRoca_grafika

Powiązane artykuły:

Ósma edycja konkursu jumpthegap. Startuj!

jumpthegap

Barcelona | 27 lutego 2019

Ósma edycja konkursu jumpthegap. Startuj!

Wygraj z presją czasu i zdobądź 1000 euro!

Stań i walcz!

Katowice | 19 grudnia 2018

Druga polska edycja „Roca One Day Design Challenge”.

Urquiola i jej salon

Urquiola i jej salon

Madryt | 10 stycznia 2017

Patricia Urquiola stworzyła nową koncepcję salonu pokazowego marki Laufen.