ODCISK KARIMA W BOCONCEPT

ELIZA ZIEMIŃSKA

16.3.2012

WYDARZENIA

W czwartek w salonie BoConcept przy ul. Młocińskiej w Warszawie miała miejsce polska premiera kolekcji mebli i dodatków Ottawa. Przy dobrym winie i muzyce goście mieli okazję dokładnie zapoznać się z kolekcją zaprojektowaną przez Karima Rashida w 60-lecie powstania tej duńskiej firmy firmy.

W czasie wieczoru pełnego niespodzianek, nie zabrakło miejsca na część merytoryczną. Wykład dr Krystyny Łuczak-Surówki przybliżył gościom salonu postać projektanta i inspiracje jakimi kierował się przy tworzeniu mebli i dodatków prezentowanych w BoConcept. - Dla Karima design to nie tylko rozwiązywanie problemów. Delikatny i wyrafinowany świat form ma wzbudzać przede wszystkim emocje, choć funkcjonalizm i elegancja tkwiąca w detalach wykończenia jest niemniej ważna - mówiła Krystyna Łuczak-Surówka.

Szczególną uwagę gości zwrócił bufet, którego elastyczna forma pozwala na swobodną wymianę kolorów przy uchwytach i z boku mebla. Dzięki temu możliwa jest szybka zmiana charakteru wnętrza. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także kubeczki, na których Karim Rashid niemalże odcisnął swoją osobowość (na jednym z nich jest nawet odcisk palca projektanta).

Karim Rashid zaprojektował najnowszą, wiosenną kolekcję mebli i dodatków dla duńskiej firmy odnosząc się do swoich pierwszych doświadczeń podczas studiów w Ottawie, gdy - jak zapewnia - kształtowała się jego osobowość i rozwijały zdolności, dzięki którym z czasem stał się jednym z najbardziej znanych i utytułowanych projektantów.

Karim Rashid dziś jest jednym z najbardziej znanych dizanjerów średniego pokolenia na świecie. Autor ponad 3000 projektów wdrożonych do produkcji, zdobył ponad 300 nagród. Jego znakiem rozpoznawczym jest zamiłowanie do ostrego różu, który pojawia się we wnętrzach obiektów użyteczności publicznej, mieszkaniach, meblach i wszelkich dodatkach. Stąd też róż we wieczornych kreacjach niektórych uczestniów czwartkowej premiery w BoConcept.

Więcej: ww.boconcept.com.pl

Kubek z odciskiej palca Karima Rashida. fot. Eliza Ziemińska

Kolekcja Ottawa. fot. Eliza Ziemińska

Wykład dr Krystyny Łuczak-Surówki przybliżył gościom salonu postać projektanta. fot. Eliza Ziemińska

Kolekcja Ottawa. fot. Eliza Ziemińska