NOWE ŻYCIE TEATRALNYCH FOTELI

MAC

WARSZAWA 15.10.2013

DESIGN LUDZIE RZECZY

Dawne fotele teatralne otrzymały "drugie życie". Mirosław Nizio, twórca marki Nizio Interior, postanowił przenieść je wprost z teatralnej widowni do pracowni rzemieślniczej, gdzie otrzymały nowe kształty. Wszystko zgodnie z ideą "recycle, reuse, remake".

Fotele pochodzą z jednego z warszawskich teatrów, gdzie służyły przez kilkadziesiąt lat. Na szczęście nie trafiły na śmietnik. W warsztacie poddano je gruntownej renowacji, olejowaniu i lakierowaniu, a także tapicerowaniu różnobarwnymi materiałami z duńskiej wełny. Teraz sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak się klasycznych wnętrzach.

Renowacja foteli to jeden z projektów marki Nizio Interior. Jej pomysłodawca i założyciel to architekt, rzeźbiarz, dizajner, animator życia kulturalnego, który obecnie redefiniuje stare przedmioty. Daje im nowe życie, nowy kształt i zastosowanie. Meble Nizio powstają w krótkich seriach. Wiele z nich to unikaty.

Ojciec Mirosława Nizio prowadził zakład stolarski w Biłgoraju. Pod jego okiem zgłębiał tajniki snycerki, a z czasem zdobył papiery mistrzowskie. Już jako architekt pracujący w Nowym Jorku zajął się także renowacją zabytkowych mebli. W pracowni ojca Mirosław Nizio zdobył nie tylko wiedzę i praktyczne umiejętności. Wyniósł z niej też przekonanie, że jakość materiałów, precyzja w wykonaniu i indywidualne podejście do przedmiotu oraz jego odbiorcy są gwarancją sukcesu. Na tych fundamentach oparł stworzoną przez siebie markę Nizio Interior.

Więcej: www.niziointerior.pl

Renowacja foteli to jeden z projektów marki Nizio Interior. fot. Materiały prasowe

Meble Nizio powstają w krótkich seriach. Wiele z nich to unikaty. fot. Materiały prasowe