NOWE ŻYCIE, NOWA TOŻSAMOŚĆ

TEKST: AW, ZDJĘCIA: BOYSPLAYNICE.COM

BRNO 23.10.2018

ARCHITEKTURA MIEJSCA

Brneńska fabryka destylatów, zamknięta na wiele dziesięcioleci, zyskała nowe życie i nową tożsamość, a jednocześnie nie zatraciła historycznego charakteru. Wszystko dzięki założonej w jej wnętrzach Destylarni – miejscu dedykowanemu kulturze, wspierającemu innowacyjne pomysły i wyjątkowe wydarzenia.
Gorzelnia to ciało organiczne, o potencjale ekspansji w rożnych kierunkach. Może wchłaniać, przenikać i rozwijać się. Powstała w ramach Reaktorów Społecznych i zaprojektowana jest jako hybryda, która jest w stanie szybko dostosować się do rożnych potrzeb. Przestrzenie robocze Destylarni są zaprojektowane tak, aby wzbudzać zadowolenie i poprawiać wydajność pracowników. Wpływają wspierająco na współpracę, umożliwiając połączenia, które napędzają sukces w dzisiejszej gospodarce opartej na wiedzy. Bliskość i dostępność alternatywnych przestrzeni roboczych, zarówno w biurze, jak i poza nim, są kluczowe dla zapewnienia efektywnej współpracy. Sala wielofunkcyjna to miejsce, gdzie można prezentować pomysły i wyniki badań poprzez takie wydarzenia, jak premiery produktów, wykłady, komunikaty prasowe, wystawy, pokazy, warsztaty, seanse.

To miejsce oficjalnych wymian: centrum interakcji między badaniami a opinią publiczną. Strategia architektoniczna Destylarni została zaprojektowana przez KOGAA Architecture.

www.facebook.com/distilleryreactor