Nowe pomysły na ogrzewanie

| TEKST SPONSOROWANY

4 września 2012 | Rzeczy

Z wnętrzami jak z garderobą – raz na jakiś czas potrzebujemy zmiany stylu i mamy ochotę zrobić generalne przemeblowanie. Jak zabrać się za przearanżowanie łazienki i odświeżyć dobrze znane wnętrze? Instal-Projekt proponuje garść intensywnych kolorów i unikalne kształty grzejników.

W świecie kolorów
Z wnętrzami jak z garderobą – raz na jakiś czas potrzebujemy zmiany stylu i mamy ochotę zrobić generalne przemeblowanie. Jak zabrać się za przearanżowanie łazienki i odświeżyć dobrze znane wnętrze? Instal-Projekt proponuje garść intensywnych kolorów i unikalne kształty grzejników.

W świecie kolorów
Jeśli jesteśmy znudzeni bielą, beżem i innymi neutralnymi barwami, dominującymi w większości łazienkowych aranżacji to znak, że czas przełamać schemat i sięgnąć po kolor. Firma Instal-Projekt komponując swoje palety barw, obok klasycznej palety szarości TOP COLOURS, ponadczasowej czerni i bieli BLACK&WHITE oraz naturalnych brązów i beży o smakowitej nazwie VANILLA&PEPPER proponuje zestaw dla odważnych poszukiwaczy trendów – nie tylko w ubiorach. FASHION COLOURS to dziewięć intensywnych i nasyconych barw, o energetycznych nazwach: PINK, HEAVEN, FRESH czy FIRE. Grzejnik w modnym odcieniu na pewno odmieni wnętrze i zachęci do dalszej zabawy aranżacją.

Zabawa kształtem
W ofercie Instal-Projektu pojawiły się nowe modele grzejników drabinkowych: FRAME i CODE. Mogłoby się zdawać, że producenci i projektanci grzejników centralnego ogrzewania w zakresie drabinek wymyślili już wszystko: trójkątne kolektory, kwadratowe profile, płaskie i okrągłe rurki w niezliczonych kombinacjach. Zespołowi Instal-Projekt TEAM udało się znaleźć nowe pomysły, z których powstały zaskakujące rozwiązania.

Pion, poziom i głębia – grzejnik CODE
Grzejnik CODE to wyjątkowy model grzejnika drabinkowego, który precyzyjnie łączy w swojej konstrukcji dwie płaszczyzny: pion i poziom. Płaskie, prostokątne profile w tym modelu ułożone są naprzemiennie – prostopadle i równolegle do siebie, podkreślając jego przestrzenną formę. Dzięki temu zabiegowi konstrukcyjnemu, trójwymiarową budowę modelu CODE cechuje wrażenie dynamiki i głębi.

CODE to zakodowana przestrzeń grzewcza dla miłośników symetrycznego porządku. CODE został wprowadzony do grupy TRENDY, którą cechuje unikalna forma grzejników. Grupa TRENDY to odpowiedź na zapotrzebowania tych, którzy dbają o kompozycję i chcą, żeby wszystkie elementy wyposażenia – w tym także i grzejniki – były dopasowane do stylu panującego we wnętrzu.

FRAME – obramowany paradoks
FRAME to nowy model grzejnika wprowadzony do grupy BASIC. W założeniu uniwersalny i standardowy, zaskakuje kształtem i pokazuje, że znana forma może mieć ciekawe oblicze: wszystko dzięki połączeniu różnych rozwiązań. Dzięki zastosowaniu w konstrukcji profili o okrągłym i kwadratowym przekroju, uzyskujemy grzejnik, który bezbłędnie wpasuje się w aranżację każdej łazienki. Inspiracją do powstania tego grzejnika było przenikanie i łączenie kształtów obłych z elementami o zdecydowanej, ostrej formie. Kwadratowe kolektory, a także szerokie profile w ramie i środkowej części grzejnika, stworzyły ramę dla okrągłych rurek, znajdujących się w jego głównych częściach.

FRAME to grzejnik dla tych, którzy lubią różnorodność, bądź zwyczajnie nie chcą wybierać między okrągłymi a kwadratowymi kształtami. W tym modelu można mieć wszystko naraz.

Czasem potrzeba niewielkiej inspiracji, by odkryć w sobie chęć do zmiany. Instal-Projekt proponuje kolor i kształt, które zapraszają do dalszych eksperymentów i do sięgania po design w każdej dziedzinie życia.

Więcej na: www.instalprojekt.com.pl oraz www.facebook.com/INSTALPROJEKT