NIEBANALNE STOŁY „ZA STÓWĘ”

MAC


20.6.2012

WYDARZENIA

Ograniczenie wydatków na meble, poszukiwanie dobrych pomysłów, wzrastające zainteresowanie strategią "zrób to sam", wreszcie oszczędności materiałowe. We Wrocławiu rozstrzygnięto warsztaty "Stół za stówę", w którym jego uczestnicy tworzyli mebel, mierząc się z jednym ograniczeniem - budżet na realizację nie mógł przekroczyć 100 zł.

W warsztatach wzięli udział studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, tworząc rozmaite wariacje na temat jednego z najpopularniejszych mebli. "Stół za stówę" miał zachęcić młodych twórców do pracy z ograniczonym budżetem a zarazem udowodnić, że przy użyciu najprostszych i niedrogich materiałów można wykonać praktyczny, funkcjonalny i pomysłowy mebel.

- Nurt Do It Yourself to ważny trend we współczesnym designie. Chcemy pokazać, że ograniczony budżet nie jest przeszkodą. Wręcz przeciwnie, zmusza do większej kreatywności, doboru tanich i dostępnych materiałów, co owocuje często niebanalnymi i godnymi powtórzenia pomysłami - podkreśla Szymon Hanczar, projektant i wykładowca wrocławskiej ASP, współorganizator warsztatów.

Spośród wszystkich powstałych podczas warsztatów stołów jurorzy wybrali te najlepsze. Nagrodzono trzy studenckie projekty: Stół Parkinson (autorki: Natalia Dąbrowska, Sabina Lenarczyk i Małgorzata Rosolak), Stół Stick T (autorki: Patrycja Apostel i Katarzyna Sowińska) oraz Stół 4xangle (autorki: Monika Zachara i Karolina Knapek).

Warsztaty wraz z wrocławską ASP zorganizowała firma Bosch. Wszystkich uczestników konkursu i towarzyszącej mu wystawy nagrodzono sprzętem właśnie tej marki.

Projekty stołów można oglądać do końca czerwca w Galerii Wnętrz Domar we Wrocławiu.

Więcej: www.asp.wroc.pl, www.domar.pl, www.bosch.pl

Stół Stick T powstały w czasie wrocławskich warsztatów. fot. Materiały prasowe

Stół 4xangle również nagrodzony w konkursie. fot. Materiały prasowe

Wśród nagrodzonych znalazł się również stół Parkinson. fot. Materiały prasowe