Konkurs pod nazwą "Mebel z walizki" jest częścią akcji artystycznej "Cały świat w walizce". fot. ARC

NAJPIERW WALIZKA, PÓŹNIEJ MEBEL


MAC

9.5.2011

WYDARZENIA

Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z firmami Paged i Ochnik organizują konkurs na wykonanie mebla. I to nieprzypadkowego mebla, lecz powstałego z dawnej walizki.

Konkurs pod nazwą "Mebel z walizki" jest częścią akcji artystycznej "Cały świat w walizce". Niecodzienne warsztaty designerskie odbędą się 14 mają w Muzeum Powstania. - Konkurs ma zasięg ogólnowarszawski, jest skierowany do studentów i absolwentów wyższych uczelni artystycznych. Przewidywana ilość uczestników to ok. 30 osób, do dyspozycji jest 15 stanowisk - informują organizatorzy. Zadaniem twórców będzie przygotowanie z retrowalizki oraz elementów i odpadów meblarskich z firmy Paged nowego mebla.

Organizatorzy dla zwycięzców konkursu przygotowali nagrody: możliwość wykonania prototypu krzesła własnego projektu w firmie Paged (pierwsza nagroda) oraz możliwość wykonania własnego projektu w fabryce Ochnik (druga nagroda). Warsztaty odbędą się 14 maja w godz. od 10.00 do 18.00. Tego samego dnia poznamy też werdykt jury.

Najlepsze projekty zostaną wystawione na Skwerze Hoovera podczas Street of Design (21-22 maja) wraz z dokumentacją fotograficzną z warsztatów.

Więcej: www.pagedmeble.pl