NAGRODZONO NAJLEPSZE POLSKIE HOTELE

MAC

13.4.2012

WYDARZENIA

Poznaliśmy już najlepsze polskie hotele 2012 roku. W kategorii "design" nie miały sobie równych Andel’s Hotel Łódź oraz Hotel Monopol w Katowicach. O tym, który z nominowanych hoteli otrzymuje nagrodę zadecydowało jury składające się z głównie z podróżników. Hotelem Roku 2012 wybrano Pałac Brunów we Lwówku Śląskim. Z kolei za debiut roku uznano Hotel Krasicki z Lidzbarka Warmińskiego

Konkurs zorganizował portal hrs.pl wraz z magazynami "Newsweek" i "Forbes". Odbywa się w dziewięciu kategoriach, m.in. "pałace i zamki", "hotele ekonomiczne", "hotele luksusowe", "najlepszy serwis", "spa" oraz "design". W tej ostatniej kategorii do nagrody nominowano 11 obiektów. Bezkonkurencyjne okazały się dwa obiekty: katowicki Monopol oraz Andel’s Hotel Łódź. Właśnie ten ostatni zdobył największą ilość głosów wśród obiektów wyróżniających się unikalnym wystrojem wnętrz. "Andel’s Hotel Łódź robi ogromne wrażenie na wszystkich miłośnikach designu i nie tylko. Duże, nowoczesne lobby łączy w wyjątkowo efektowny sposób elementy zabytkowe z nowoczesnymi" - czytamy w uzasadnieniu nominacji.

- Cieszymy się niezmiernie, że nasz oryginalny design odpowiada wrażliwości estetycznej tak wielu osób i jest doceniany nie tylko przez ekspertów - mówiła odbierając statuetkę Katarzyna Szymańska, Resident Manager andel’s Hotel Łódź.

Andel’s Hotel Łódź to pierwszy czterogwiazdkowy deluxe design hotel w Łodzi. Powstał w budynku dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego i już kilkakrotnie doceniano znakomitą rewitalizację tego poprzemysłowego budynku. Hotel zaprojektowało studio Jestico+Whiles, które w harmonijny sposób zintegrowało zabytkowe i współczesne elementy architektoniczne.

Nagroda w kategorii "design" trafiła także do Hotelu Monopol w Katowicach. To najbardziej luksusowy a zarazem najbardziej znany hotel w stolicy województwa śląskiego. Monopol jest także najstarszym hotelem w Katowicach. Jego historia sięga roku 1903, a jego gośćmi byli przed laty m.in. Karol Szymanowski, Artur Rubinstein, Tadeusz Boy-Żeleński i Eugeniusz Bodo. Obecnie Hotel Monopol to 108 pokoi, z których zdecydowana większość urządzona jest w stylu art-deco.

Andel's Hotel Łódź - nowoczesny hotel w zabytkowych budynku. fot. Materiały prasowe

Historyczne i postindustrialne elementy architektoniczne w Andel's Hotel Łódź znakomicie ze sobą harmonizują. fot. Materiały prasowe

Hotel Monopol w Katowicach. fot. Materiały prasowe