NAGRODA DLA OSKARA ZIĘTY

MAC

17.1.2011

WYDARZENIA

Na trwającej właśnie edycji targów IMM w Kolonii nagrodę Audi Mentor Prize by A&W otrzymał znany polski projektant Oskar Zięta. Nagrodę przyznano już po raz piętnasty. W poprzednich latach otrzymali ją m.in. Tokujin Yoshioka, Thomas Heatherwick, Stephen Burks czy Julia Lohmann. Teraz do tego prestiżowego grona dołączył Oskar Zięta.

Nagroda jest przyznawana przez Designera Roku A&W dla najlepszego świeżego i unikatowego talentu w designie. W tym roku nominującym był japoński designer Tokujin Yoshioka. - Eksperymentalne podejście i wartość innowacyjna w jego podejściu jest pochodną poszukiwania prostych form. Oskar Zięta zasłużył na tę nagrodę za kreatywność, która celuje w przyszłość - tak uzasadniał swoją decyzję Tokujin Yoshioka.

Oskar Zięta demonstruje, że lekka konstrukcja może być przyjemna i że zrównoważony rozwój nie oznacza wyrzeczeń - wręcz przeciwnie. Designerzy Audi zawsze pozostają pod wpływem nowych dróg rozwoju, które zostały podjęte po raz pierwszy. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzą inteligentne konstrukcje, wydajna produkcja i zmaksymalizowane emocje - napisał o polskim projektancie Christian Labonte, szef design communication & strategy w Audi.

Zięta jest pierwszym Polakiem, który otrzymał nagrodę Audi!

Na zdjęciu od lewej: Christian Labonte (szef Design Communication and Strategy Audi AG), Oskar Zięta, Barbara Friedrich (redakor naczelna A&W) i Tokujin Yoshioka (A&W-Designer of the Year 2011). fot. Claudia Ast

Zięta jest pierwszym Polakiem, który otrzymał nagrodę Audi! fot. Claudia Ast