MÓWIMY: BAWMY SIĘ!

MAC


18.6.2012

WYDARZENIA

Po sukcesie zeszłorocznej edycji organizatorzy Gdynia Playground idą za ciosem i przygotowują już tegoroczną odsłonę wydarzenia. Podobnie jak przed rokiem także i tego lata wystawa ma zmienić oblicze Nadmorskiego Bulwaru.

"Mówimy: bawmy się!" - to hasło tegorocznej edycji. Dlatego też organizatorzy umieszczą nad morzem obiekty do zabawy lub zabawne, wokół których będzie animowana aktywność mieszkańców Gdyni oraz odwiedzających miasto turystów. - W ten sposób chcemy pokazać przypadkowym osobom, jak ciekawie spędzać czas na świeżym powietrzu. Rozrywki, które proponujemy pouczają, angażują i kształcą wrażliwość estetyczną odbiorców - zapowiadają organizatorzy.

Wśród przygotowanych atrakcji warto wspomnieć m.in. o grze w kapsle, w ostatnich latach nieco zapomnianej grze. A już 30 czerwca bulwar przekształci się w ogromny tor kapslowy, a jego kolejnymi przystankami staną się interaktywne instalacje.

Ponadto wszyscy, którzy zdecydują się odwiedzić Gdynię mogą liczyć na mnóstwo innych działań i obiektów, umilających pobyt nad morzem. Będą to m.in. projekty: "Wielka nuda na Bulwarze" - tworzenie origami ze specjalnie przygotowanych ulotek, "3:4:Ry" - gra w klasy dla najmłodszych, "Pstryk" - wielki włącznik typu switch w Gdyni będzie "uruchamiać" zabawę, "GRAma" - gra pikselami na świeżym powietrzu, "Korek Bałtycki" - po kąpieli w wielkiej wannie jakim jest Bałtyk będzie można wyciągnąć... korek czy "Stół +30" - niecodzienny stół piknikowy znany już z poprzedniej edycji wydarzenia.

Gdynia Playground wystartuje 30 czerwca i potrwa do końca wakacji. Organizatorem akcji jest Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów PoCoTo. "Design Alive" objął wydarzenie patronatem medialnym.

Więcej: www.pocoto.eu