Morze designu w stolicy

| MAC


28 sierpnia 2012 | Wydarzenia

Gdynia w Warszawie – dlaczego nie. Oczywiście dzięki designowi. Już we wrześniu cztery ekspozycje powstałe z myślą o Gdynia Design Days trafią do stolicy. A wraz z nimi powróci wspomnienie morskiego, wakacyjnego klimatu.

Gdynia w Warszawie – dlaczego nie. Oczywiście dzięki designowi. Już we wrześniu cztery ekspozycje powstałe z myślą o Gdynia Design Days trafią do stolicy. A wraz z nimi powróci wspomnienie morskiego, wakacyjnego klimatu.

Letnia polska stolica designu, bo tak od pewnego czasu mówi się o Gdyni, postanowiła przedłużyć swój festiwal. Bo choć ten przypadł w tym roku na pierwszą połowę lipca, a część ekspozycji przedłużono do końca wakacji, nie wszyscy miłośnicy dobrego wzornictwa mieli szanse obrać w tym roku kurs na Gdynię. Teraz osoby, które chciałyby nadrobić zaległości otrzymują taką szansę.

Najważniejsze tegoroczne wydarzenia GDD na kilka tygodni zagoszczą w stolicy. Festiwal obchodził w tym roku mały jubileusz, odbył się po raz piąty. Odwiedziła go rekordowa liczba osób, w sumie 93 tys. gości. Festiwal miał sporo warszawskich akcentów, ponieważ w jego przygotowania włączyły się osoby na co dzień związane ze stolicą. Teraz warszawskie środowisko postanowiło się zrewanżować i zaprosić Gdynię do siebie.

I tak w przez kilkanaście dni będzie można zobaczyć cztery wystawy: „Ładny Kraj” (była to główna ekspozycja tegorocznej imprezy, będąca podsumowaniem zmian w polskiej przestrzeni publicznej w ostatnich 20 latach) „Made in Poland – cudze chwalicie własnego nie znacie” (czyli polskie „hity” eksportowe), „Bóg Humor Ojczyzna. Projektowanie rosyjskie” (pierwsza w Polsce prezentacja młodego designu z Rosji) oraz „Przydaśki, wihajstry, pipanty. Wynalazki domowe Polaków 1939-1989”. Warszawska edycja Gdynia Design Days zagości w SoHo Factory (ul. Mińska 25), która zaprezentuje przed publicznością przestrzenie, które nigdy jeszcze nie były otwarte dla zwiedzających.

Warszawska edycja GDD potrwa od 21 września do 12 października. „Design Alive” jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej: www.gdyniadesigndays.eu

Powiązane artykuły:

Wyjątkowa edycja Gdynia Design Days teraz dostępna dla każdego. Prelegenci już w sieci!

Rozmowy w sieci

Gdynia | 22 sierpnia 2020

Wyjątkowa edycja Gdynia Design Days już na YouTube

Paulina Kisiel: – Pomimo pandemii udało się przygotować bardzo wartościową i dostępną edycję Gdynia Design Days

Globalna debata

Gdynia | 28 lipca 2020

Paulina Kisiel, kierowniczka GDD, podsumowuje tegoroczny festiwal

Już jest piąta odsłona kolekcji Manuba. I można kupować w sklepie online!

Manuba 2020

Gdynia | 14 lipca 2020

Piąta odsłona kolekcji Manuba stworzonej specjalnie na Gdynia Design Days

Design talks Business Summit – edycja online

DtB Summit

Gdynia | 10 lipca 2020

Przed nami dwa, intensywne dni wymiany doświadczeń

Gdynia Design Days 2020 online na półmetku. Co w programie na dziś i kolejne dni?

Kurs na zmiany

Gdynia | 8 lipca 2020

GDD 2020 online na półmetku. Co w programie na dziś i kolejne dni?